24.06.2019 11:50:48
Nawigacja
Statut Stowarzyszenia
Zarząd i Członkowie
Deklaracja
Odznaka Absolwenta

Absolwenci Szkół od A do F
Absolwenci Szkół od G do L
Absolwenci Szkól od Ł do R
Absolwenci Szkół od S do W
Absolwenci Szkół od Z do Ż

Najpopularniejsze tematy
Najnowsze fotki w galerii
Ostatnie komentarze
Ostatnio na forum

Wyszukaj
Regulamin strony
Kadra Pedagogiczna
Internat
Statki Szkolne - załogi
Fundusze Pamięci
Izba Pamięci
40 - lecie ukończenia Szkoły
Składki członkowskie 2013/2014
Składki członkowskie 2015
Składki członkowskie 2016
Składki członkowskie 2017
Składki członkowskie 2019
Ostatnie artykuły
Technikum Żeglugi Śr...
Bractwo Mokrego Pokł...
Spotkanie 18.11.2017
Zjazd
KNAGA - inne określe...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

12/01/2019 20:59
Józek masz już możliwośc

26/12/2018 16:05
Zaznaczam, że swoje składki za 2017-18 przekazałem i chciałem zobaczyć czy wpłynęły na konto Stowarzyszenia.

26/12/2018 16:03
Mam pytanie do admina.Dlaczego nie mam prawa do: Składki członkowskie 2017-18 "Nie masz uprawnień do przeglądania tej strony." ?

04/04/2018 20:29
Technikum Żeglugi Śródlądowej wraca do Wrocławia przy ulicy Młodych Techników 58 http://www.tzs-st...#edit_
shou

28/11/2017 09:20
Koledze Zbyszkowi Priebe , zasłużonemu Absolwentowi naszej szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, aby mógł jak najdłużej udzielalać się społecznie na polu rozwoju histor

Zlot rocznika 1977Samozwańczy Jednoosobowy Komitet Organizacyjny w osobie:
Ryszarda ZAREMBY – tel. kom. 603 77 38 38
ma zaszczyt po raz kolejny zaprosić Szanownych Kolegów z rocznika TŻŚ 1977 i nie tylko !!!!, - na coroczny tradycyjny najazd do kolejnych polskich Zdrojów - tym razem na pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczad tj. Rymanowa Zdrój i Iwonicza Zdrój – do Klimkówki k. Rymanowa w dniach:
20 - 23 czerwca 2019 r. (weekend Bożego Ciała).
Zakwaterowanie i wyżywienie zarezerwowane zostało w:
Hotelu "Dwór Ostoia" ** w Klimkówce
ul. Zdrojowa 1, 38-480 Rymanów
(patrz: www.ostoia.pl)
"Non est finis"
Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Paweł Królikowski, Magdalena Kumorek, Maciej Miecznikowski, Natalia Sikora, Olga Szomańska, Janusz Radek, Agata Klimczak-Kołakowska, Piotr Rubik, Jerzy Schejbal i Konrad Imiela oddali cześć zmarłemu w styczniu Romanowi Kołakowskiemu. "Koncert był wspaniały i niezapomniany, a duch Romana Kołakowskiego unosił się nad sceną" - Bożena Rybicka

"Stało się to, co się stało. Jest strasznie smutno, ale kiedy gramy koncert ku jego pamięci?" -Agata Klimczak-Kołakowska
Msza za św. pamięci Romana Kołakowskiego
W dniu 8 czerwca 2019 r. w Katedrze św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu odprawiona została msza święta w intencji zmarłego Romana Kołakowskiego. Roman urodził się 8 czerwca 1957 roku we Wrocławiu, zmarł 22 stycznia 2019 r. Miał 61 lat. We mszy uczestniczyli koledzy z Technikum Żeglugi Śródlądowej wraz z pocztem sztandarowym szkoły, której był absolwentem.

-10 czerwca br. odbędzie się we wrocławskim Teatrze Polskim koncert poświęcony naszemu artyście - BARDOWI WROCŁAWIA. Na scenie będzie statek – to nawiązanie do czasów młodości Romana, rekwizyty w postaci czapek TŻŚ i innych elementów żeglugowych. Otrzymaliśmy kilka zaproszeń, które zostały przekazane jego nauczycielom z TŻŚ.
ŻYCZENIA DLA JUBILATA - ANDRZEJA SZAFRAŃSKIEGO
Życzymy najwięcej zdrowia a reszta przy tym też będzie! 100 lat JUBILACIE!!!
Osiemdziesiąte urodziny to czas korzystania z uroków życia, wolnego czasu, radości w realizowaniu swoich pasji i z pewnością nikt nie będzie zaskoczony,
gdy przy stoliku szlem zostanie wylicytowany!

Zarząd Stowarzyszenia TŻS
Msza św. w intencji zmarłego Romana Kołakowskiego
W Katedrze św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu w dniu 8 czerwca 2019 r. o godzinie 9.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji zmarłego Romana Kołakowskiego - w dniu jego urodzin. Roman Kołakowski: kompozytor, gitarzysta, tłumacz i reżyser - BARD WROCŁAWIA. Jako artysta debiutował w latach 70-tych XX wieku. Artystyczna droga Romana Kołakowskiego wiodła także przez grupę teatralną „SYLABA” w Technikum Żeglugi Śródlądowej.
Roman urodził się 8 czerwca 1957 roku we Wrocławiu, zmarł 22 stycznia 2019 r. Miał 61 lat. Pomodlimy się za Wielkiego Artystę, ale też naszego kolegę - absolwenta Technikum Żeglugi Śródlądowej.

SPRAWOZDANIE Z POSIEDZENIA ZARZĄDU STOWARZYSZENIA TŻŚ

SPRAWOZDANIE - ze spotkania Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu

Zebranie odbyło się w dniu 27.04.2019 r., zgodnie z programem. Zał. Nr 1.
1. Obecni na zebraniu członkowie Zarządu:
- Waldemar Rybicki
- Józef Czech
- Marian Żurawski
- Adam Maślany
- Ryszard Szymanowski
Oraz goście.

W spotkaniu stwierdzono wymagane kworum zgodnie z zasadami statutowymi.
2. W okresie sprawozdawczym stwierdzono:
- w zakresie wymaganych opłat i należności dla podmiotów zewnętrznych wszelkie zobowiązania są zrealizowane. Stan konta wynosi: 2302,59 zł.
3. Prezes – Waldemar Rybicki przedstawił sprawozdanie finansowe, które zostało zatwierdzone przez zarząd. Omówił też sprawy związane z wynajmem pomieszczeń w budynku przy ul. Brücknera 10 i Toruńskiej 72. Zgodnie ustalono, że nadal należy te pomieszczenia utrzymywać za roczną opłatę ok. 3000,- zł (kwota ta jest zmienna, gdyż jest negocjowana).
4. Absolwenci dostali odznaki zasłużony dla Dolnego Śląska na sesji Sejmiku Wojewódzkiego w dniu 26 marca br. W ramach współpracy międzyregionalnej wspólnie obchodzony jest Międzynarodowy Rok Odry. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej RP, przedstawiciele Dyrekcji Dróg Wodnych w Republice Czeskiej w tym Radca Prezydenta Republiki Czeskiej, Minister ds. Rozwoju Regionalnego i Transportu Thomas Webel (Saksonia-Anhalt) i wielu innych przedstawicieli administracji, organizacji społecznych i podmiotów gospodarczych w dniach 27 – 29 marca 2019 r. byli uczestnikami Międzynarodowego Sympozjum Odrzańskiego z okazji Roku Odry. Stowarzyszenie deklaruje współpracę i pomoc innym instytucjom w realizacji przedsięwzięć związanych z obchodami Roku Odry.
5. Apel sprzeciwu w sprawie odwołania ze stanowiska Ministra GMiŻŚ – Marka Gróbarczyka Zarząd STOWARZYSZENIE TŻŚ poparł w całości przy jednym głosie wstrzymującym się.
6. Stowarzyszenie wystosuje apel o utrzymanie szkolnictwa żeglugowego w Schönebecku. Ze szkołą w Schönebecku Technikum Żeglugi śródlądowej we Wrocławiu utrzymywało kontakty i współpraca ta miała pozytywne efekty w postaci: wymiany uczniów na praktykach oraz bliskiej współpracy kadry nauczycielskiej w zakresie przedmiotów zawodowych mającej na celu ujednolicenia tematyki nauczania. W związku z reaktywacją w 2018 r. TŻŚ we Wrocławiu rokuje to nadzieję ponownego nawiązania owocnej współpracy w zakresie kształcenia kadr dla żeglugi śródlądowej. Nadmienić należy, że nadal utrzymywane są kontakty z nauczycielami tej szkoły i rozumiejąc ich trudne do zaakceptowania plany „wygaszenia” nauczania w zawodzie marynarza śródlądowego apelujemy o bardziej perspektywiczną ocenę zasadności tych planów. Nadmieniamy, że w 2005 r. w podobnej sytuacji znalazło się nasze Technikum Żeglugi śródlądowej we Wrocławiu, które dopiero po 13 latach udało się reaktywować. Pragniemy podkreślić, że polityka unijna w transporcie towarów kładzie nacisk na rozwój jednego z najbardziej ekologicznych i wyjątkowo taniego intermodalnego systemu transportu jakim jest transport towarów śródlądowymi drogami wodnymi. Żegluga śródlądowa powinna być realną alternatywą obsługi transportowej portów morskich obok kolei i samochodów. Likwidacja szkolnictwa prowadzi w prostej drodze do upadku żeglugi na Łabie oraz obawiamy się, że także i na Odrze, choćby ze strony niemieckiej!
W sprawie naboru do klas pierwszych (z uwagi na program nauczania w systemie czteroletnim i pięcioletnim w TŻŚ będzie minimum już 3 klasy) wskazane jest nawiązanie bliższej współpracy z Kuratorium Oświaty oraz gimnazjami i podstawówkami. Stowarzyszenie deklaruje wszechstronną pomoc w prowadzeniu rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. Zarząd Stowarzyszenia TŻŚ biorąc powyższe pod uwagę w celu podniesienia efektów nauczania uznaje za konieczne pozyskanie pełnego etatu dla nauczyciela zawodu, który podejmie się pełnej opieki nad uczniami w zakresie nauczania przedmiotów zawodowych.

7. W sprawach różnych kolega Zbigniew Priebe poinformował o posiadaniu korespondencji z Romualdem Olszewskim – wieloletnim kapitanem oraz inspektorem PIP ŻnO. Materiały te oficjalnie zostały przekazane na ręce Władysława Wąsika – starszego brata Kapituły Bractwa Mokrego Pokładu jako artefakty do przyszłej Sali Pamięci w TŻŚ.

Sporządził: Józef Czech
Zatwierdził: Waldemar Rybicki
ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2019
Pełnych radości, pokoju Świąt Wielkiej Nocy
oraz wiele pomyślności i sukcesów.
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół,
wesołego "ŚMIGUSA - DYNGUSA".
Życzy Koleżankom i Kolegom: Waldemar Rybicki - Prezes Stowarzyszenia TŻŚ
Odsłonięcie tablicy oraz recital pamięci Romana Kołakowskiego
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wraz z Agatą Klimczak-Kołakowską, wdową po wrocławskim artyście odsłonili tablicę ku czci Romana Kołakowskiego na budynku "IMPARTU" przy ul. Mazowieckiej.

SPRZECIW ODWOŁANIU MINISTRA MARKA GRÓBARCZYKA
Szanowni Państwo!

W związku z zapowiadaną na przyszły tydzień próbą odwołania pana ministra Marka Gróbarczyka ze stanowiska Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (zgłoszony jest wniosek o votum nieufności) - pozwalamy sobie wyrazić nasze poparcie dla dotychczasowych działań pana ministra, które chcemy zaadresować do przewodniczącego komisji sejmowej i mediów. Prosimy o zapoznanie się z treścią i w razie poparcia naszej inicjatywy potwierdzenie tego mailem lub telefonicznie (Stowarzyszenie Absolwentów TŻŚ - tel. 607 58 45 33). Upoważni nas to do umieszczenia Państwa jako sygnatariuszy apelu. Ze względu na bardzo krótki termin, prosimy o jak najszybszą odpowiedź.

Z poważaniem,
Waldemar Rybicki
Prezes Stowarzyszenia Absolwentów TŻŚ Wrocław
Recital i tablica pamięci Romana Kołakowskiego
Roman Kołakowski zmarł w styczniu br. Po raz ostatni wręczał nagrody na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w ubiegłym roku, podczas 39. edycji wydarzenia, którego przez wiele lat był też szefem artystycznym. W niedawno zakończonym, jubileuszowym, 40. PPA nazwisko Kołakowskiego padało często – jego pamięci poświęcona była tegoroczna gala pt. „Koniec”. Teraz możemy znowu wspominać wrocławskiego barda. 12 kwietnia zapraszamy do Impartu na recital „Wędrowny blask”.Link
"Zapomniane bandery. Flotylle rzeczne II Rzeczypospolitej
Międzynarodowa Konferencja Naukowa organizowana przez: Fundację Otwartego Muzeum Techniki we Wrocławiu, Zakład Historii Wojskowej Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu.
Nasi partnerzy