18.09.2020 15:48:50
Nawigacja
Statut Stowarzyszenia
Zarząd i Członkowie
Deklaracja
Odznaka Absolwenta

Absolwenci Szkół od A do F
Absolwenci Szkół od G do L
Absolwenci Szkól od Ł do R
Absolwenci Szkół od S do W
Absolwenci Szkół od Z do Ż

Najpopularniejsze tematy
Najnowsze fotki w galerii
Ostatnie komentarze
Ostatnio na forum

Wyszukaj
Regulamin strony
Kadra Pedagogiczna
Internat
Statki Szkolne - załogi
Fundusze Pamięci
Izba Pamięci
40 - lecie ukończenia Szkoły
Składki członkowskie 2013/2014
Składki członkowskie 2015
Składki członkowskie 2016
Składki członkowskie 2017
Składki członkowskie 2019
Ostatnie artykuły
Technikum Żeglugi Śr...
Bractwo Mokrego Pokł...
Spotkanie 18.11.2017
Zjazd
KNAGA - inne określe...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

21/04/2020 09:06
18 kwietnia, w dniu swoich 65 urodzin, zmarł Andrzej Kempa, absolwent TŻŚ z 1975 roku. Cześć jego pamięci!

07/07/2019 14:15
Skład aktualnego zarządu stowarzyszenia chyba nie jest taki jak podano...

12/01/2019 20:59
Józek masz już możliwośc

26/12/2018 16:05
Zaznaczam, że swoje składki za 2017-18 przekazałem i chciałem zobaczyć czy wpłynęły na konto Stowarzyszenia.

26/12/2018 16:03
Mam pytanie do admina.Dlaczego nie mam prawa do: Składki członkowskie 2017-18 "Nie masz uprawnień do przeglądania tej strony." ?

Wydawanie duplikatów świadectw, dyplomów i zaświadczeń szkolnych na podstawie dokumentacji przebiegu nauczania szkół zlikwidowanych w tym TŻŚ
Wydawanie duplikatów świadectw, dyplomów i zaświadczeń szkolnych na podstawie dokumentacji przebiegu nauczania szkół zlikwidowanych
I. Podstawa prawna wydawania duplikatów świadectw, dyplomów i zaświadczeń szkolnych:
§ 22 ust. 1 i 8 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2010 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych(Dz. U. z 2010 r. Nr 97, poz. 624 ze zm.).
II. Opłaty
Zgodnie z § 26 ust. 3 przywołanego rozporządzenia w związku z cz. II pkt 5 załącznika do ustawy z dnia 16.11.2006r. o opłacie skarbowej (tekst jedn. Dz.U. z 2012r., poz. 1282 z póĽn. zm.), za wydanie duplikatu świadectwa, dyplomu, zaświadczenia pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu tj. 26,00 zł.
Opłatę (zgodnie z zapisem § 26 ust. 3 ww. rozporządzenia) wnosi się na rachunek bankowy:
KURATORIUM OŚWIATY WE WROCŁAWIU
NBP OO WROCŁAW
24 1010 1674 0027 5622 3100 0000
W przypadku przelewów zagranicznych:
Kod BIC Narodowy Bank Polski: NBPLPLPW
IBAN tworzymy przez dodanie przed NRB kodu Polski:"PL"

IV. Miejsce złożenia dokumentów

Wniosek można złożyć:

przesłać na adres Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Oddział ds. Obsługi Archiwum ul. Pątnowska 50, 59-220 Legnica
w Kancelarii Ogólnej Kuratorium Oświaty we Wrocławiu- pokój nr 2007,
w sekretariatach Delegatur Kuratorium Oświaty,
Wzór wniosku: Link
UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA KU CZCI MARYNARZY ŚRÓDLĄDOWYCH FLOTY PIŃSKIEJ
Marek Gróbarczyk: reaktywacja żeglugi na Odrze to jeden z rządowych priorytetów! Minister złożył kwiaty pod pomnikiem Pionierów Odry we Wrocławiu.

Odbyła się także uroczysta msza święta na statku Wratislavia. Uroczystości były związane z obchodami dni marynarza żeglugi śródlądowej i utworzenia Floty Pińskiej.

Mszę Świętą na statku Wratislavia celebrowali: Bp Andrzej Siemieniewski

oraz kapelan żeglugi śródlądowej ks. Jan Kleszcz proboszcz Parafia pw. św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego.
PAMIĘĆ O PRACOWNIKACH, KTÓRZY SWOIM TRUDEM OŻYWILI ODRĘ DLA POLSKI
Wieńce i kwiaty pod tablicą upamiętniającą Pionierów Żeglugi Śródlądowej przy ul Kochanowskiego 91B we Wrocławiu złożyli przedstawiciele najwyższych władz państwa, województwa, miasta Wrocławia, Urzędów Żeglugi Śródlądowej, Wojska Polskiego, Policji i Straży Miejskiej, Wód Polskich, PŻM oraz Zarządów Portów Gdańska i Szczecina na czele z Ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - Markiem Gróbarczykiem.Minister Marek Gróbarczyk wita się z kapelanem Żeglugi Śródlądowej Janem Kleszczem
WIECZNA WACHTA - WŁODZIMIERZ DYZMAŃSKI
Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 1 lipca 2020 r. zmarł nasz kolega - absolwent TŻŚ z 1966 r. Włodzimierz Dyzmański. Włodek popularny "Dyzio" był lubiany przez kolegów, chętnie uczestniczył w zjazdach absolwentów. Bardzo negatywnie oceniał likwidację szkoły i na wiadomość o jej reaktywacji bardzo się ucieszył. Po ukończeniu szkoły krótko pracował w branży żeglugowej, swoje życie zawodowe związał z bezpieczeństwem i higieną pracy, przeszedł odpowiednie kursy i uzyskał uprawnienia do prowadzenia szkoleń BHP. Ponadto uruchomił własną firmę remontowo - budowlaną, co pozwoliło mu na osiąganie dodatkowych dochodów. Jeszcze niedawno snuł plany spotkania się z kolegami nad polskim morzem. Choroba nie pozwoliła na realizację tych planów.
Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!
Uroczystość ceremonii pogrzebowej rozpocznie się dnia 8 lipca (środa) o godz. 9:00 na cmentarzu komunalnym w Sulęcinie.
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia TŻŚ Waldemar Rybicki - Prezes
DZIEŃ MARYNARZA 2020
25 CZERWCA 2020 R.

Dzień Marynarza-Wszystkim marynarzom: głęboko wodnym, szuwarowo - bagiennym oraz wojennym w dniu ich święta najlepsze życzenia!

PATRZ LINK: dot. folderu DZIEŃ MARYNARZA 2020, uprzejmie informuję, że Folder jest interaktywny tzn. po naciśnięciu zdjęć lub ikonki FILM mamy możliwość obejrzenia nagrań filmowych.: Link
WIECZNA WACHTA - WOJCIECH ŚLADKOWSKI


Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci w dniu 10-06-2020 r. Wojciecha Śladkowskiego - absolwenta Technikum Żeglugi Śródlądowej i Politechniki Wrocławskiej. Kontynuatora tradycji rodzinnych, który już jako czwarte pokolenie związany był przez całe swoje życie z żeglugą śródlądową. Pracował jako projektant w NAVICENTRUM opracowując dokumentację projektową wielu statków śródlądowych oraz kabotażowych. Prowadził nadzory autorskie w trakcie budowy statków zaprojektowanych w NAVICENRTUM dla armatorów polskich, holenderskich, niemieckich, francuskich i rosyjskich. W latach 1980-1984 i 1988-1991 był zatrudniony jako projektant instalacji okrętowych w biurze konstrukcyjnym na stoczni KORNEUBURG w Austrii przy projektowaniu statków pasażerskich na Wołgę dla ZSRR. Pracował w Technikum Żeglugi Śródlądowej jako nauczyciel w latach 1963 – 1966 oraz w drugiej połowie lat siedemdziesiątych –przez rok jako asystent dyrektora ds. organizacji gabinetów przedmiotów zawodowych oraz jako nauczyciel mechanizmów i instalacji. Wykonał rysunki, ilustracje i fotografie do podręcznika opracowanego przez ojca Czesława Śladkowskiego „Mechanizmy pomocnicze i instalacje ” dwa tomy. Był współtwórcą gabinetów: silników spalinowych, instalacji i mechanizmów pomocniczych.

Rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy współczucia.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!!!
Zarząd Stowarzyszenia TŻŚ
Waldemar Rybicki - Prezes Stowarzyszenia TŻŚ
Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się mszą świętą w kaplicy cmentarza parafialnego przy ul. Smętnej na Sępolnie we Wrocławiu w dniu 18 czerwca 2020 r. (czwartek) o godz. 11,00.

Zbigniew Priebe: Wspominam Przyjaciela...
Wojtka Śladkowskiego bliżej poznałem podczas wspólnej służby w Marynarce Wojennej w Gdyni na początku lat sześćdziesiątych ub. w.
Po ukończeniu TŻŚ mustruje na okręt WSMW ORP GRYF.
Po zakończeniu służby wojskowej i powrocie do Wrocławia kontynuuje studia na Politechnice Wrocławskiej, podejmuje pracę w Biurze Studiów i Taboru Rzecznego (którego założycielem i dyrektorem był inż. Czesław Śladkowski, ojciec Wojtka, ceniony ekspert i wychowawca wielu pokoleń fachowców dla śródlądzia). Biuro się rozwija, fachowcy poszukiwani, i tak NAVICENTRUM słało się dla Wojtka miejscem pracy na całe życie, gdzie jako projektant realizował zawodowe cele.
Prawość, rzetelność, pracowitość, profesjonalizm i kultura osobista to cechy którymi się wyróżniał. W branży, w swojej dziedzinie, uchodził za eksperta darzonego szacunkiem i autorytetem.
Nazwisko Śladkowscy na śródlądziu zapisało się złotymi zgłoskami, w czym duża zasługa Wojtka, kontynuatora rodzinnych tradycji.
Jego życie zawodowe i rodzinne łączyło się także z kontaktami towarzyskimi, turystyką w jej najpiękniejszej postaci - żeglarstwem śródlądowym i morskim kontynuowanym przez synów Maćka i Marcina.
Jako współzałożyciel Bractwa Mokrego Pokładu i jego aktywny brat przycznił się do odbudowy statku muzealnego HP NADBOR, przy której Jego wiedza fachowa została praktycznie wykorzystana. Społeczna działalność Wojtka została uznana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez przyznanie złotej odznaki "Za opiekę nad zabytkami". Z Wojtkiem, jego Rodziną jestem w bliskim kontakcie od 60 lat. Wojtek odszedł, ale pamięć o Nim w bractwie, środowisku absolwentów TŻŚ, gronie przyjaciół pozostanie wiecznie żywa.
Czuwaj na swojej marynarskiej wiecznej wachcie.
Cześć Przyjacielu! Spoczywaj w pokoju!

Zbyszek Priebe

Działanie Zarządu Stowarzyszenia TŻŚ 2020
Witam szanowny Zarząd
Ponieważ z przyczyn zrozumiałych nie możemy się spotkać podziałamy sobie wirtualnie.:
Pierwsza sprawa. Jak już informowałem telefonicznie przejęliśmy przewodniczenie Zespołu ds. bezpieczeństwa i rozwoju żeglugi na Odrzańskiej Drodze Wodnej. Wide -Zarządzenie nr 66/2020 Wojewody Dolnośląskiego.:Link
W związku z wieloma sygnałami od naszych kolegów z załóg pływających zwracamy się do Ministerstwa w sprawie wpisów do książek żeglarskich.
Jednocześnie zwracam się do Kolegów o opinie w obydwóch sprawach, w drugiej o głosowanie czy jesteś za naszą interwencją w tej sprawie?
W najbliższym czasie podamy ( z kol.Adamem M) listę opłaconych składek za rok 2020.
Proszę o sugestie; kiedy i gdzie moglibyśmy zrobić normalne spotkanie Zarządu.
W przypadku poparcia Zarządu list zostanie przesłany do adresata. Kopię listu do ministerstwa umieściliśmy na niniejszej stronie internetowej. List w załącznikach poprzez naciśnięcie kursorem na "link":
Strona 1.Link.
Strona 2. Link

Czekam na odzew?
W.Rybicki

WIECZNA WACHTA ZDZISŁAWA MORDALA

Z wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci naszego absolwenta ZDZISŁAWA MORDALA
KOMUNIKAT KAPELANA WROCŁAWSKIEGO ŚRODOWISKA ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ
Wielce Szanowni Państwo,
z ufnością pozwalam sobie skierować i powierzyć załączony List – zaproszenie, adresowany do całego P.T. Społeczności Żeglugi Śródlądowej oraz wszystkich Bliskich, Przyjaciół i Dobrodziejów tego Środowiska.
Wraz z błogosławieństwem, łączę wyrazy atencji
ks. Jan Kleszcz
- kapelan Wrocławskiego Środowiska Żeglugi Śródlądowej

Wielkiej świątecznej radości!
Niech ten czas przyniesie wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.
Wesołych Świąt!Wesołego śmigusa dyngusa!
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia TŻŚ: Waldemar Rybicki
COROCZNY TRADYCYJNY NAJAZD Samozwańczy Jednoosobowy Komitet Organizacyjny w osobie: Ryszarda ZAREMBY


Samozwańczy Jednoosobowy Komitet Organizacyjny w osobie:
Ryszarda ZAREMBY – tel. kom. 603 77 38 38
ma zaszczyt po raz kolejny zaprosić Szanownych Kolegów z rocznika TŻŚ 1977 i nie tylko !!!!, - na coroczny tradycyjny najazd na kolejne uzdrowisko - tym razem na miejscowość Ustroń w Beskidzie Śląskim ( ........ tam jeszcze Nas nie podziwiali :) ) w dniach:
11 - 14 czerwca 2020 r. (weekend Bożego Ciała).
Zakwaterowanie i wyżywienie zarezerwowane zostało w:
Domu Wczasowym "JAWOR"
ul. Wczasowa 51, 43-450 Ustroń Jaszowiec (patrz: www.jawor.ustron.pl)Link
PROGRAM SPOTKANIA: poniżej nacisnąć kursorem "Czytaj więcej"
Nasi partnerzy