29.03.2023 21:39:00
Nawigacja
O Stowarzyszeniu
Statut Stowarzyszenia
Zarząd i Członkowie
Deklaracja
Odznaka Absolwenta

Absolwenci Szkół od A do F
Absolwenci Szkół od G do L
Absolwenci Szkól od Ł do R
Absolwenci Szkół od S do W
Absolwenci Szkół od Z do Ż

Najpopularniejsze tematy
Najnowsze fotki w galerii
Ostatnie komentarze
Ostatnio na forum

Wyszukaj
Regulamin strony
Kadra Pedagogiczna
Internat
Statki Szkolne - załogi
Fundusze Pamięci
Izba Pamięci
Składki członkowskie 2016
Składki członkowskie 2017
Składki członkowskie 2019
Ostatnie artykuły
Technikum Żeglugi Śr...
Bractwo Mokrego Pokł...
Spotkanie 18.11.2017
Zjazd
KNAGA - inne określe...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

30/05/2022 15:32
A może jednak te 200 zł, to zaporowa kwota(?) - tylko pytam. Ps: Nadal nie wyjaśniono z czego ona wynika...

30/05/2022 15:24
Stasiu, przed każdym ze zjazdów tak było - przed każdym...Ani Twoja, ani Warszego rocznika to wina, bo z a w s z e byliście najliczniejsi(!) Pozdrawiam :-)

30/05/2022 14:24
Myślę ze liczba chętnych do uczestnictwa w Zjeździe jest tak mała gdyż część kolegów przyjęła metodę wyczekiwania będzie " dłuższa Lista" to ja tez się zapisze a to związuje ręce organizator

30/05/2022 13:40
Zjazd 75 leci powstania szkoły to nie tylko ważna uroczystość ale okazja do spotkania kolegów w murach Naszej szkoły gdzie spędziliśmy piękne młodzieńcze lata. Pozdrawiam kolegów i myślę ze będzie nas

29/05/2022 13:25
...dociekać i dopytywać, a 75 Lecie, to wyjątkowa rocznica. Niektórzy pokonają setki kilometrów, by w nim uczestniczyć. Pozdrawiam :-)

Wydawanie duplikatów świadectw, dyplomów i zaświadczeń szkolnych na podstawie dokumentacji przebiegu nauczania szkół zlikwidowanych w tym TŻŚ
Wniosek można przesłać na adres:

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Oddział ds. Obsługi Archiwum ul. Pątnowska 50, 59-220 Legnica


w Kancelarii Ogólnej Kuratorium Oświaty we Wrocławiu- pokój nr 2007,
w sekretariatach Delegatur Kuratorium Oświaty.

WIECZNA WACHTA - WŁODZIMIERZ WESELSKI


Włodzimierz Weselski – legenda Kyokushin
Shihan Włodzimierz Weselski, podobnie jak Andrzej Drewniak mocno zapisał się na kartach historii polskiego Kyokushin. Przez 39 lat walczył na matach tatami w Polsce i zagranicą i karierę sportową zakończył w 2018 roku zajmując drugie miejsce na Mistrzostwach Świata w Osace w Japonii.
Pierwszy kontakt ze sztukami walki miał ponad 45 lat temu, na początku 1975 roku. Trenował wtedy w lesie ze swoimi przyjaciółmi z dzieciństwa, Sławkiem Dydiszko (7 Dan Taekwondo) i Lechem Popławskim. W tym samym roku, we Wrocławiu rozpoczął treningi Karate Kyokushinkai u sensei Jerzego Poznańskiego. W pierwszych zawodach wystartował już 4 lata później w Krakowie. Weselski w 1983 roku zajął drugie miejsce na Pucharze Polski w Jeleniej Górze, a w 1985 roku wygrał w Legnicy w Mistrzostwach Wszechstylowego Karate. W 1990 roku rozpoczął szkolenie u legendarnego Tsutomu Wakiuchi 7 Dan, który był Uchideshi Masutatsu Oyamy. W 1993 roku Włodzimierza Weselskiego docenił sam twórca Karate Kyokushin Masutatsu Oyama. Polak został uhonorowany Medalem za Zasługi dla Kyokushin. Weselski dostał też zaproszenie od samego Sosai Oyamy i miał możliwość prywatnej, czterodzinnej konwersacji z mistrzem Kyokushin. Jak później twierdził w jednym z wywiadów, było to dla niego ogromne przeżycie. Podczas tej rozmowy otrzymał propozycję wyjazdu do Japonii, jako uchi-deshi, ale plany te pokrzyżowała śmierć Masutatsu Oyamy.
Włodzimierz Weselski w swej karierze zawodniczej był dwudziestokrotnym członkiem Kadry Narodowej powołanym przez Polską Organizację Kyokushin Karate. Włodzimierz Weselski wyszkolił wielu świetnych karateków takich jak: Shihan Witold Stolarczyk, Shihan Mariusz Godos, Sensei Sylwester Sypień, Sensei Rafał Stepski, Sensei Robert Comski, Sensei Jacek Pastuszka, Sensei Agata Pastuszka, Sensei Jacek Lamot. Pod okiem Weselskiego ćwiczyli również Mistrz Świata w Muay Thai Mariusz Cieśliński, czy zmarły ostatnio trener kadry Polski w kickboxingu Tomasz Skrzypek.
Podczas swojej kariery sportowej Weselski zdobył 107 medali, pucharów, a także wyróżnień wyróżnień.
Shihan Włodzimierz Weselski ma 5 Dan w Kyokushin. Jak powiedział:
„Nigdy nie „goniłem „za kolejnymi stopniami Dan, nie byłem też łasy na tytuły i splendory. W pamiętnej prywatnej rozmowie z Sosai Masutatsu Oyama usłyszałem: „Należy nieść przesłanie Kyokushin, to jest najważniejsze, nawet wtedy gdy mnie już nie będzie”. Te słowa były i są dla mnie mottem na całą moja drogę Kyokushin. Staram się do dziś, a zarazem przekazuję wszystkim trenującym Karate Kyokushin moc najserdeczniejszych życzeń.”
Od 1997 roku Shihan prowadzi Zakopiański Klub Karate Kyokushin. Włodzimierz Weselski był wielokrotnie nagradzany i wyrożniany prestiżowymi nagrodami, między innymi przez: Światową Organizacje Karate Kyokushin, Europejską Organizacje Karate Kyokushin, Polską Organizacje Karate Kyokushin. Link

Rodzinie i jego najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów TŻŚ.

Dopiero niedawno nawiązaliśmy kontakt, a dzisiaj dowiedziałem się, że Włodek Weselski - Absolwent TŻŚ z 1983 roku odszedł na wieczną wachtę. Cześć Jego Pamięci.
Józef Węgrzyn
Zjazd TŻŚ_R.Zaremba - coroczny tradycyjny najazd do Jodłowego Dworu na Przełęczy Huckiej w Górach Świętokrzyskich
Samozwańczy Jednoosobowy Komitet Organizacyjny w osobie Ryszarda ZAREMBY – tel. kom. 603 77 38 38 ma zaszczyt po raz kolejny zaprosić Szanownych Kolegów z rocznika TŻŚ 1977 i nie tylko !!!! - na coroczny tradycyjny najazd, tym razem do Jodłowego Dworu na Przełęczy Huckiej w Górach Świętokrzyskich w dniach 08 - 11 czerwca 2023 r. (weekend Bożego Ciała).

Co prawda ilość miejsc jest ograniczona, ale zgodnie z naszą kilkunastoletnią tradycją corocznych spotkań, zapewniamy wszystkim super atmosferę tych spotkań i gwarantujemy niezapomniane wrażenia, pozostające w pamięci na długie lata.
WIECZNA WACHTA - ANDRZEJ FOLCIK


ANDRZEJ - Całe swoje życie zawodowe związał z żeglugą śródlądową. Ukończył Państwową Szkołę Techniczną przy Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu oraz Politechnikę Wrocławską w 1977 r.

Rodzinie i jego najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!
ZARZĄD STOWARZYSZENIA TŻŚ

Pogrzeb odbędzie się w dniu 22 lutego 2023 r. o godz. 12,40 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Osobowickiej we Wrocławiu.
Jubileusz 99 lat - Franciszek Stapiński

Pan Franciszek Stapiński, jeden z ulubionych przez uczniów wychowawca z internatu TŻŚ obchodził wczoraj piękny jubileusz- 99 urodziny.Wraz z Witkiem Padurkiem i Jurkiem Ptakiem mieliśmy ogromną przyjemność przekazać kwiaty, drobne upominki i przede wszystkim serdeczne życzenia w imieniu wszystkich absolwentów. Cieszymy się, że zastaliśmy Jubilata w dobrej kondycji. Pozdrawiamy serdecznie Pana Franciszka i Jego przesympatyczną Małżonkę Panią Stapińską i już wpraszamy się za rok.
Waldemar Rybicki - Stowarzyszenie TŻŚ
CHŁOPCY PO SZKOLE ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ
1. Faron Ryszard, aktor. 2. Deniusz Zbigniew i Bogumił Zenon spółka „TRANSBODE” – trzeci co wielkości armator żeglugi śródlądowej w Polsce. 3. Franciszkiewicz Edward, kierownik Kanału Augustowskiego. 4. Hawryluk Tadeusz, st. bosm., bosman okrętowy na niszczycielu ORP „Wicher”. 5. Hopfer Jerzy, poseł. 6. Kołakowski Roman, dyrektor festiwalu „Przegląd piosenki autorskiej”, poeta, śpiewak, czyli trubadur... 7. Kowalczyk Rudolf, dyrektor Stoczni Koźle. 8. Kubiszewski Tadeusz, kmdr., Główny Kwatermistrz Marynarki Wojennej. 9. Kufel Tadeusz, poseł. 10. Latała Zbigniew, współwłaściciel „białej floty” w Gdańsku. 11. Lejda Stanisław, redaktor gazety „Słowo Polskie” 12. Jerzy Lipiński, kmdr por., Dowódca Dywizjonu Trałowców. 13. Marcinkowski Wiesław, armator tankowców na Renie. 14. Markocki Józef, mim, dyrektor Teatru Pantomimy. 15. Moryń Zdzisław, dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie. 16. Moskwa Tadeusz, kmdr., d-ca niszczyciela ORP „Grom”. 17. Mielczarek Waldemar, dziennikarz, Warszawa. 18. Nęcki Jerzy, z-ca KG MO. 19. Onderko Roman, kpt. ¿. w., kapitan portu Świnoujście. 20. Orzeł Lucjan, studia na filologii polskiej w RFN, profesor Uniwersytetu w Heidelbergu. 21. Oszczęda Kazimierz, płk. policji, naczelnik wydziału KW we Wrocławiu ds. przestępstw gospodarczych. 22. Pawełek Arkadiusz, globtroter, próba przepłynięcia Atlantyku szalupą. 23. Sokołowski Jan, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego. 24. Theda Jerzy, kpt. ż. w., pływa pod banderą RFN. 25. Vonau Jerzy, dyrektor Departamentu Prawnego Ministerstwa Komunikacji; przedstawiciel Polski w British Corporation Lloyd Bureau of Shiping w Londynie. 26. Wysota Kazimierz, aktor. 27. Ryszard Zbrzyzny, poseł. Do stanu duchownego wstąpili: Dariusz Grządziel, Janusz Kamionka, Robert Siarkiewicz.
Powyższa bardzo skrótowa lista absolwentów Szkoły Żeglugi, którzy osiągnęli pewien wyższy stopień od marynarza. Została sporządzona bardzo szybko, bez możliwości przeprowadzenia szerszego rozpoznania. Chodziło o to, aby w jakiś sposób zamknąć krótką historię szkolnictwa żeglugowego. Zdajemy sobie z tego sprawę, że posiadać może duże braki. Zwracamy się do wszystkich czytelników o przekazywanie informacji o sukcesach swoich kolegów. Redakcja
Władze szkolnictwa we Wrocławiu zlikwidowały w 2002 roku Zespół Szkół Zawodowych Żeglugi Śródlądowej.
Publikacja ukazała się w 2004 r. w Biuletynie Prosto z Pokładu Nr 5, który dostępny jest w wersji PDF na stronie: Link
WIECZNA WACHTA - WITOLD PASIECZYŃSKI
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym odszedł na Wieczną Wachtę Nasz Kolega kpt. żś. Witold Pasieczyński, absolwent "78.
W ostatnich latach Witek dał się poznać wrocławianom jako kapitan WIKTORII, jednego z najbardziej znanych wrocławskich statków pasażerskich.

Płynące dźwięki harfy!
W dniu 3 stycznia mieliśmy piękny koncert dedykowany dla środowiska żeglugi śródlądowej w wykonaniu:

Jadwiga Tomczyńska – harfa elektryczna, wokal
Maksymilian Ambroziak – gitara basowa, wokal

Wykonywane były utwory popularne oraz utwory świąteczno-kolędowe.
Koncert przygotowany przez Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu.

Zainteresowanie było bardzo duże i trzeba było dostawiać krzesła, nikogo jednak nie odesłano do domu.
WIECZNA WACHTA - ZDZISŁAW PAŹDZIOR

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 30 grudnia 2022 r. w wieku 77 lat zmarł Zdzisław Paździor, absolwent TŻŚ z 1965 r. klasa V N.
Całe swoje życie zawodowe związał z Remontową Stocznią Rzeczną „ODRA” we Wrocławiu.
W naszej pamięci pozostanie jako serdeczny, życzliwy przyjaciel.
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE

Wszystkim Nauczycielom i Absolwentom TŻŚ - Marynarzom i ich rodzinom życzymy, aby w Noc Betlejemską rozpłynęły się nasze troski, niepokoje, by żaden człowiek nie był obcy, żeby nie było samotnych, by każdy dzielił się sercem jak wigilijnym opłatkiem!
DOSIEGO ROKU 2023
Zarząd Stowarzyszenia TŻŚ
OSTATNI "REJS" IRENESZA STAWIANEGO
W dniu wczorajszym pożegnaliśmy naszego Przyjaciela Absolwenta wrocławskiego TŻŚ Ireneusza Stawianego.
W pogrzebie na cmentarzu Łostowickim w Gdańsku pożegnała Irka najbliższa Rodzina, Przyjaciele, pracownicy i znajomi.