04.06.2023 16:27:44
Nawigacja
O Stowarzyszeniu
Statut Stowarzyszenia
Zarząd i Członkowie
Deklaracja
Odznaka Absolwenta

Absolwenci Szkół od A do F
Absolwenci Szkół od G do L
Absolwenci Szkól od Ł do R
Absolwenci Szkół od S do W
Absolwenci Szkół od Z do Ż

Najpopularniejsze tematy
Najnowsze fotki w galerii
Ostatnie komentarze
Ostatnio na forum

Wyszukaj
Regulamin strony
Kadra Pedagogiczna
Internat
Statki Szkolne - załogi
Fundusze Pamięci
Izba Pamięci
Składki członkowskie 2016
Składki członkowskie 2017
Składki członkowskie 2019
Ostatnie artykuły
Technikum Żeglugi Śr...
Bractwo Mokrego Pokł...
Spotkanie 18.11.2017
Zjazd
KNAGA - inne określe...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

30/05/2022 15:32
A może jednak te 200 zł, to zaporowa kwota(?) - tylko pytam. Ps: Nadal nie wyjaśniono z czego ona wynika...

30/05/2022 15:24
Stasiu, przed każdym ze zjazdów tak było - przed każdym...Ani Twoja, ani Warszego rocznika to wina, bo z a w s z e byliście najliczniejsi(!) Pozdrawiam :-)

30/05/2022 14:24
Myślę ze liczba chętnych do uczestnictwa w Zjeździe jest tak mała gdyż część kolegów przyjęła metodę wyczekiwania będzie " dłuższa Lista" to ja tez się zapisze a to związuje ręce organizator

30/05/2022 13:40
Zjazd 75 leci powstania szkoły to nie tylko ważna uroczystość ale okazja do spotkania kolegów w murach Naszej szkoły gdzie spędziliśmy piękne młodzieńcze lata. Pozdrawiam kolegów i myślę ze będzie nas

29/05/2022 13:25
...dociekać i dopytywać, a 75 Lecie, to wyjątkowa rocznica. Niektórzy pokonają setki kilometrów, by w nim uczestniczyć. Pozdrawiam :-)

Zjazd TŻŚ_R.Zaremba - coroczny tradycyjny najazd do Jodłowego Dworu na Przełęczy Huckiej w Górach Świętokrzyskich
Samozwańczy Jednoosobowy Komitet Organizacyjny w osobie Ryszarda ZAREMBY – tel. kom. 603 77 38 38 ma zaszczyt po raz kolejny zaprosić Szanownych Kolegów z rocznika TŻŚ 1977 i nie tylko !!!! - na coroczny tradycyjny najazd, tym razem do Jodłowego Dworu na Przełęczy Huckiej w Górach Świętokrzyskich w dniach 08 - 11 czerwca 2023 r. (weekend Bożego Ciała).

Co prawda ilość miejsc jest ograniczona, ale zgodnie z naszą kilkunastoletnią tradycją corocznych spotkań, zapewniamy wszystkim super atmosferę tych spotkań i gwarantujemy niezapomniane wrażenia, pozostające w pamięci na długie lata.
SCHOLA LIBERTATIS

TEATR PIOSENKI stworzony przez Romana Kołakowskiego od 2015 r. działa jako niezależna firma produkcyjna Agaty Klimczak i Romana Kołakowskiego, realizująca projekty w całej Polsce.

Zapraszamy na IV koncert urodzinowy Romana Kołakowskiego w dniu 11 czerwca 2023 r. o godz. 18,00 IMPART CENTRUM ul. Piłsudskiego 19 we Wrocławiu
Dni ORP Błyskawica w Anglii
W dniu 12 maja 2023 roku w Polskim Centrum Kultury (POSK) w Londynie, w ramach Dni Polskich, odbyła się uroczystość upamiętniająca udział ORP Błyskawicy w obronie miasta Cowes i jej działaniach wojennych.

Uroczystość została zorganizowana przez Polish Sue, Iwonę Golińską - Prezes Polish Sue oraz Marka Laskiewicza - Prezesa POSK organizacji pozarządowych kultywujących polsko-angielską przyjaźń i współpracę.

W II RP Marynarka Wojenna i żegluga śródlądowa były bardzo ściśle związane ze sobą. Większość oficerów ORP Błyskawica była absolwentami Szkoły Podchorążych Marynarki Wojennej w Toruniu i często - nim zostali członkami załóg okrętów takich jak ORP Błyskawica - służyła we Flotylli Pińskiej.
Odra, poezja rzeki
W Klubie Muzyki i Literatury 25 kwietnia br. mieliśmy prezentację filmu "Odra, poezja rzeki" opartego na motywach wierszy i tekstów o rzece zamieszczonych w antologii "Kiedy Ty mówisz Odra".

Jest to film dokumentalno-artystyczny w reżyserii i wg scenariusza Anny Marii Fusaro, Stanisława Melskiego oraz pomysłu i z narracją Ryszarda Sławczyńskiego.

"Odra, poezja rzeki" to poetycki rejs od źródeł do ujścia. Film przedstawia rzekę w różnych kontekstach, Odrze został nadany wieloraki byt zobrazowany poprzez zebranie utworów powstałych na przestrzeni 500 lat.

Książka i film są do nabycia: Link.
Projekcja filmu pt.: "Odra, poezja rzeki"
2023.04.25 KMIL Projekcja filmu Odra, poezja rzeki
Kalendarium:
25.04.2023 - Projekcja filmu: "Odra, poezja rzeki"


Projekcja filmu pt.: "Odra, poezja rzeki"
25.04 (wtorek) br. o godz. 17.00


Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na projekcję filmu pt." "Odra, poezja rzeki" z dedykacją dla środowiska żeglugi śródlądowej, portowców, stoczniowców i marynarzy odrzańskich.
Słowo wstępne Ryszard Sławczyński
25 kwietna (wtorek) 2023 roku o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Msza Święta w intencji marynarzy żeglugi śródlądowej
Dzisiaj tj. 14 kwietnia 2023 r. o godz. 12,00 w Kaplicy Elektorskiej zwanej też Kaplicą Bożego Ciała krajowy kapelan żeglugi śródlądowej Jan Kleszcz odprawił mszę świętą w intencji marynarzy Floty Pińskiej oraz wszystkich zmarłych pracowników żeglugi odrzańskiej.

We mszy świętej uczestniczyli uczniowie wraz z nauczycielami Technikum Żeglugi Śródlądowej, pracownicy Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu oraz przedstawiciele pracowników oraz marynarzy odrzańskich.

W swej homilii Kapelan nawiązał do rocznicy chrztu Polski i Mieszka I, który ustalono właśnie na dzień 14 kwietnia 966 r. a także na datę utworzenie Floty Pińskiej.
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 2023 ROK
Z okazji Świąt Wielkanocnych, w imieniu własnym oraz Zarządu Stowarzyszenia TŻŚ, składam życzenia ciepłych, pełnych radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Aby ten czas wielkanocny przyniósł wszystkim radość, pogodę w sercu i wzajemną życzliwość tak byśmy mogli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Wesołego Alleluja!

Waldemar Rybicki - Prezes Stowarzyszenia TŻŚ
Biuletyn Prosto z Pokładu Nr 194 (1/2023)
Dostępny jest Biuletyn Prosto z Pokładu nr. 194 (1/2023)
W Biuletynie:
Janusz Fąfara
MIŁOŚĆ, WIARA, NADZIEJA str. 4

dr Jan Pyś
ODRA, część 2 str. 8

Władysław Wąsik
TRANSPORT ŁADUNKÓW RZEKĄ ODRĄ ORAZ KANAŁEM GLIWICKIM str. 14

Mirosław Rajski
PALIWO PRZYSZŁOŚCI – OGNIWA PALIWOWE str. 20

Józef Węgrzyn
BKS – ARMATORSKA FIRMA ŻEGLUGOWA Z BUXTEHUDE str. 26

Witold Szabłowski
KRÓTKO O INWESTYCJACH NA DROGACH WODNYCH W BERLINIE I OKOLICY str. 34

kpt. ż.ś. Andrzej Podgórski
POMYSŁ – PROJEKT – STATEK RZECZNY, CZYLI… NAVICENTRUM str. 40

dr Marek Zawadka
LEKSYKON ODRZAŃSKI. A JAK ARCHIWA.
A JAK ARCHIWUM PAŃSTWOWE WE WROCŁAWIU str. 52

dr Marek Zawadka
DOKUMENT Z ARCHIWUM str. 60

Biuletyn dostępny w formacie PDF pod adresem : Link
WIECZNA WACHTA - WŁODZIMIERZ WESELSKI
Włodzimierz Weselski – legenda Kyokushin Shihan Włodzimierz Weselski, podobnie jak Andrzej Drewniak mocno zapisał się na kartach historii polskiego Kyokushin. Przez 39 lat walczył na matach tatami w Polsce i zagranicą i karierę sportową zakończył w 2018 roku zajmując drugie miejsce na Mistrzostwach Świata w Osace w Japonii.

Pierwszy kontakt ze sztukami walki miał ponad 45 lat temu, na początku 1975 roku. Trenował wtedy w lesie ze swoimi przyjaciółmi z dzieciństwa, Sławkiem Dydiszko (7 Dan Taekwondo) i Lechem Popławskim. W tym samym roku, we Wrocławiu rozpoczął treningi Karate Kyokushinkai u sensei Jerzego Poznańskiego. W pierwszych zawodach wystartował już 4 lata później w Krakowie.

Weselski w 1983 roku zajął drugie miejsce na Pucharze Polski w Jeleniej Górze, a w 1985 roku wygrał w Legnicy w Mistrzostwach Wszechstylowego Karate. W 1990 roku rozpoczął szkolenie u legendarnego Tsutomu Wakiuchi 7 Dan, który był Uchideshi Masutatsu Oyamy.

W 1993 roku Włodzimierza Weselskiego docenił sam twórca Karate Kyokushin Masutatsu Oyama. Polak został uhonorowany Medalem za Zasługi dla Kyokushin. Weselski dostał też zaproszenie od samego Sosai Oyamy i miał możliwość prywatnej, czterodzinnej konwersacji z mistrzem Kyokushin. Jak później twierdził w jednym z wywiadów, było to dla niego ogromne przeżycie. Podczas tej rozmowy otrzymał propozycję wyjazdu do Japonii, jako uchi-deshi, ale plany te pokrzyżowała śmierć Masutatsu Oyamy.