22.02.2024 02:26:25
Nawigacja
O Stowarzyszeniu
Statut Stowarzyszenia
Zarząd i Członkowie
Deklaracja
Odznaka Absolwenta

Absolwenci Szkół od A do F
Absolwenci Szkół od G do L
Absolwenci Szkól od Ł do R
Absolwenci Szkół od S do W
Absolwenci Szkół od Z do Ż

Najpopularniejsze tematy
Najnowsze fotki w galerii
Ostatnie komentarze
Ostatnio na forum

Wyszukaj
Regulamin strony
Kadra Pedagogiczna
Internat
Statki Szkolne - załogi
Fundusze Pamięci
Izba Pamięci
Składki członkowskie 2016
Składki członkowskie 2017
Składki członkowskie 2019
Ostatnie artykuły
Technikum Żeglugi Śr...
Bractwo Mokrego Pokł...
Spotkanie 18.11.2017
Zjazd
KNAGA - inne określe...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

30/05/2022 15:24
Stasiu, przed każdym ze zjazdów tak było - przed każdym...Ani Twoja, ani Warszego rocznika to wina, bo z a w s z e byliście najliczniejsi(!) Pozdrawiam :-)

30/05/2022 14:24
Myślę ze liczba chętnych do uczestnictwa w Zjeździe jest tak mała gdyż część kolegów przyjęła metodę wyczekiwania będzie " dłuższa Lista" to ja tez się zapisze a to związuje ręce organizator

30/05/2022 13:40
Zjazd 75 leci powstania szkoły to nie tylko ważna uroczystość ale okazja do spotkania kolegów w murach Naszej szkoły gdzie spędziliśmy piękne młodzieńcze lata. Pozdrawiam kolegów i myślę ze będzie nas

29/05/2022 13:25
...dociekać i dopytywać, a 75 Lecie, to wyjątkowa rocznica. Niektórzy pokonają setki kilometrów, by w nim uczestniczyć. Pozdrawiam :-)

29/05/2022 13:23
Administratorów/or
ganizatorów proszę o odniesienie do mojego komentarza - pod postem o najbliższym Zjeździe /do którego pozostało kilkanaście dni/. Sami uczestnicy nie mają, jak widać smiałości, by do

Kadra Pedagogiczna
Dyrektorzy Szkoły:

1. Antoni Gregorkiewicz - od stycznia 1947 do 15.06.1953 r.

2. Mikołaj Ślepczyński - 15.06.1953-31.08.1953

3. Stanisław Waszczyński - 01.09.1953 - 31.10.1953

4. Jerzy Baczyński - 01.11.1953 - 31.08.1955

5. Józef Wąsik - 01.09.1955 - 31.08.1956

6. Tadeusz Cieśla - 01.09.1956 - 31.08.1982

7. Zenon Brzezowski - 01.09.1982 - 31.08.1987

8. Marek Malicki - 01.09.1987 do 31.08.1992

9. Hubert Adamczyk 01.09.1992 - 06.03.2002

10. Andrzej Koc - 06.03.2002 - 31.08.2002

11. Aleksander Dobrzycki - 01.09.2002 - 03.03.2005

12. Marek Łażniak - 03.03.2005 - 31.08.2005



NAUCZYCIELE:

1.Zygmunt Maga - 1947 - 1974 - nauczyciel przedmiotów zawodowych

2.Ryszard Skała - 1947 - 1949 nauczyciel w-f,p.w. i geografii

3.Jan Sobiegraj - 1947 - 1954 nauczyciel przedmiotów zawodowych

4.Zofia Konopelska - 1947 - ? założycielka szkoły, pedagog

5.Wacław Chądzyński - 1947 - 1956 - nauczyciel materiałoznawstwa i rysunku

6.Michał Utecki - 1948 - 1951 nauczyciel geografii

7.Jarosław Drahel - 1949 - 1952 nauczyciel technologii metali, aszynoznawstwa, matematyki i p.w.

8.Helena Krutul - Węgrzyńska - 1952 - 1987 nauczycielka matematyki

9.Stanisława Inglot - 1953 - 1966 nauczycielka języka polskiego

10.Ryszard Strusiński - 1953 - 1986 nauczyciel w.f.

11.Mieczysław Wróblewski - 1953 - 1971 nauczyciel teorii prowadzenia statku

12.Stanisław Waszczyński - 1953-1975 nauczyciel historii

13.Mikołaj Kasperowicz - 1954 -1970 nauczyciel fizyki

14.Wacław Chyba - 1955 - 1961 nauczyciel locji i geografii

15.Bartłomiej Dyda - 1955 - 1977 nauczyciel zawodu

16.Józef Burka - 1955 - 1967 nauczyciel eksploatacji

17.Zygmunt Kaszuba - 1955 - 1962 Nauczyciel matematyki i budownictwa wodnego

18.Franciszek Maszkiewicz - 1955 - 1962 nauczyciel chemii , matematyki i fizyki

19.Edmund Pająk - 1955 - 2001 nauczyciel przedmiotów mechanicznych, silników

20.Czesław Śladkowski - 1955 - 1978 nauczyciel mechanizmów pomocniczych

21.Bogdan Domański - 1956 - 1964 nauczyciel geografii

22.Mieczysław Sebastian - 1956 - 1975 - nauczyciel budowy statku i remontów

23.Franciszek Wietchy - 1956 - 1978 - nauczyciel rysunku technicznego

24.Zbigniew Zubrzycki - ? - ? - nauczyciel budowy statku

25.Zbigniew Gottfried - 1957 - 1968 - nauczyciel zawodu

26.Józef Kusek - 1957 - 1986 nauczyciel historii

27.Anna Lichtig - 1957 - 1968 Nauczycielka języka rosyjskiego

28.Zofia Maszkiewicz - 1957 - 1979 - nauczycielka geografii

29.Marian Szwarc - 1958 - 2002 - nauczyciel nawigacji

30.Bogusława Kedzierska - 1958 - 1965 - nauczycielka budownictwa wodnego

31.Maria Bednarska- 1959 - 2000 - nauczycielka jeżyka polskiego

32.Jadwiga Krutul - Żuraw - 1959 - 1997 - nauczycielka matematyki

33.Zygmunt Barticki - 1960 - 1986 - nauczyciel zawodu

34.Mieczysław Kozulski - 1960 - 1970 - nauczyciel matematyki

35.Edward Laskownicki - 1960 - 1986 - nauczyciel zawodu

36.Jan Muzyka - 1960 - 1989 - nauczyciel przedmiotów zawodowych

37.Jan Bernacki - 1962 - 2000 - nauczyciel chemii

38.Stefan Graczyk - 1962 - 1977 nauczyciel p.w.

39.Mirosław Kowalewski - 1962 - 199? - nauczyciel w-f.

40.Kazimierz Ludwicki - 1962 - 1982 - nauczyciel zawodu

41.Bronisława Muzyka - 1962 - 1975 - nauczycielka języka rosyjskiego

42.Lucjan Majdan - 1962 - 1981 - nauczyciel zawodu

43.Maria Pasek - 1963 - ? - z-ca kierownika warsztatów

44.Antoni Mirosław - ? - nauczyciel zawodu

45.Piotr Rozkosz - 1967 - 1973 - nauczyciel języka niemieckiego

46.Irma Pyszniak - 1966 - 1982 - nauczycielka języka polskiego

47.Bronisław Jaśnikowski - 1966 - 1985 - nauczyciel zawodu

48.Zygmunt Radulski- 1966 - 1981 nauczyciel zawodu

49.Mieczysław Schlossberger - 19? - 1994 - nauczyciel zawodu

50.Alojzy Toporowicz - 196? - 1982 - nauczyciel częsci maszyn, mechanizmów pomocniczych

51.Henryk Pasek - 1967 - 2001 - nauczyciel fizyki

52.Ferdynand Łapiński - 1967 - ? nauczyciel zawodu

53.Jerzy Sokólski - 1967 - ? - nauczyciel zawodu

54.Sławomir Jeznach - 1968 - ? - nauczyciel zawodu

55.Zdzisław Wolański - 1968 - 1986 - nauczyciel w-f

56.Józef Maj - 1969 - 1982 nauczyciel mechaniki technicznej

57.Elżbieta Piasecka - 1969 - 1975 - nauczycielka jeżyka polskiego

58.Zbigniew Stanek - 1969 - 1992 - nauczyciel zawodu

59.Irena Szumiec - 1969 - ? - nauczycielka języka polskiego

60.Jadwiga Szwaja Bielawska -1969 - 2001- nauczycielka języka polsiego

61.Józef Filipek - 1968 - 199? - nauczyciel zawodu

62.Henryk Kowalczyk - 196? - 197? - nauczyciel w-f

63.Grażyna Bara - 1967 - 1970 - nauczyciel

64.Piotr Obolewicz - 1968 -1971 wychowawca klasowy

65.Jadwiga Szulc - 1968 - 1971 - nauczyciel

66.Lucjan Nitzwald - 1973 - 1976 - nauczyciel

67.Bogusława Dębowska - 1973 - 1976 - nauczyciel

68.Irena Talik - 1970 - 2002 - nauczycielka matematyki

69.Barbara Zelkowier - 1971 - 2002 - nauczycielka języka rosyjskiego

70.Włodzimierz Zelkowier - 1971 - 2003 - nauczyciel fizyki

71.Janina Kaczor ( Niedżwiedż) - 1972 - 2003 - nauczycielka języka niemieckiego

72.Aleksandra Czekańska ( Rzewuska) - 1973 -1975 - nauczycielka języka niemieckiego

73.Wojciech Jarosiński - 1967 - 1973 - nauczyciel przedmiotów zawodowych

74.Ewa Jastrzębska - 1973 -2004 - nauczycielka języka niemieckiego

75.Bogdan Piasecki - 1974- ? - nauczyciel historii

76.Karolina Szostak - ? - nauczycielka języka niemieckiego

77.Marian Kosicki - ? - nauczyciel przedmiotów zawodowych

78.Jan Stochmal - ? - nauczyciel zawodu

79.Henryk Wiśniewski - ? - nauczyciel zawodu

80.M.Sowa - 1955 - 1960 - nauczyciel

81.Artur Denesz - 1974 - ? - nauczyciel WF

82.Jadwiga Roter - 1974 - 2000 - nauczycielka jezyka rosyjskiego

83.Maria Popowicz - Kaus - 1975-2000 - nauczycielka historii

84.Wanda Grobelna - 1979 - 2001 - nauczycielka zajęć gospodarczych

85.Eryk Potyka - 1975 - ? - nauczyciel WF

86.Jan Ryl - 1975 - ? - nauczyciel zawodu

87.Krzysztof Brzozowski - 1980-2005 - nauczyciel historii

88.Andrzej Skut - 1986 - ? - nauczyciel elektrotechniki

89.Jacek Ferenc - ? - ? -nauczyciel mechaniki technicznej i technologii

90.Wojciech Jarosiński - ? - ? - nauczyciel zawodu

91.Dariusz Kipiński - ? - ? -nauczyciel j.polskiego

92.Jolanta Średnicka - ? - ? - nauczycielka matematyki

93.Lidia Tworek - ? - 1973 - nauczycielka j.niemieckiego

94.Grażyna Sepkowska - ? - ? - nauczycielka historii

95.Zdzisław Staniów - ? - ? - nauczyciel zawodu

96.Małgorztata Kuzka - ? - ? - nauczycielka przedmiotów mechanicznych

97.Jolanta Wełna-Szczepańska - ? - ? - nauczycielka j.francuskiego

98.Ewa Orłowska - ? - ? - nauczycielka elektrotechniki i informatyki

99.Małgorztata Drwięga - ? - 2005 - nauczycielka rysunku i mech.tech.

100.Lidia Chmielewska - ? - ? - nauczycielka j.polskiego

101.Jerzy Bartoszek - 1971 - 2005 - nauczyciel nawigacji

102.Henryk Pierchała 1967-2005 - kierownik warsztatów

Komentarze
#1 | slepowron dnia 01.03.2011
Dodaję,rok54-55 chemi uczyłp.Nowicki,również matematyki w kl1'B; technologi metali w kl mech;uczył p.Twardowski zastępca do spraw politycznych dodaję dla wyjaśnienia taka funkcja była .Jacek
#2 | ZbigniewDanielak dnia 11.03.2018
W poz. 73 podano nazwisko mojego wychowawcy p. Wojciecha Jarosińskiego, będącego nauczycielem przedmiotów zawodowych, w poz. 90 powtórzono jego nazwisko czas pracy od i do oznaczając znakami zapytania. Czy było dwóch Wojciechów Jarosińskich nauczycielami w TŻŚ? Może p. Wojciech Jarosiński po 1973 r. ponownie pracował w TŻŚ? A może to tylko błąd osoby sporządzającej listę nauczycieli. Pan Wojciech Jarosiński był moim wychowawcą - stąd moje szczególne zainteresowanie jego osobą. Pozdrawiam. Życzę dalszej owocnej pracy na rzecz Stowarzyszenia.
Zbigniew Danielak z Redy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?