23.09.2021 23:17:30
Nawigacja
Statut Stowarzyszenia
Zarząd i Członkowie
Deklaracja
Odznaka Absolwenta

Absolwenci Szkół od A do F
Absolwenci Szkól od Ł do R
Absolwenci Szkół od S do W
Absolwenci Szkół od Z do Ż

Najpopularniejsze tematy
Najnowsze fotki w galerii
Ostatnie komentarze
Ostatnio na forum

Wyszukaj
Regulamin strony
Kadra Pedagogiczna
Internat
Statki Szkolne - załogi
Fundusze Pamięci
Izba Pamięci
Składki członkowskie 2016
Składki członkowskie 2017
Składki członkowskie 2019
Absolwenci Szkół od G do L
Ostatnie artykuły
Technikum Żeglugi Śr...
Bractwo Mokrego Pokł...
Spotkanie 18.11.2017
Zjazd
KNAGA - inne określe...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

30/01/2021 20:44
26 stycznia b.r.odszedł od nas na wieczną wachtę nasz kolega -absolwent 1960r wydz. mechaniczny KAZIMIERZ SĘDZIK pogrzeb odbędzie się 01-02-2021 na cmentarzu osobowickim o godz. 15:20 (st

07/12/2020 12:58
Olkowi/54/Z okazji Urodzin,dużo zdrowia życzy:Bronek /54/.

21/04/2020 09:06
18 kwietnia, w dniu swoich 65 urodzin, zmarł Andrzej Kempa, absolwent TŻŚ z 1975 roku. Cześć jego pamięci!

07/07/2019 14:15
Skład aktualnego zarządu stowarzyszenia chyba nie jest taki jak podano...

12/01/2019 20:59
Józek masz już możliwośc

Bractwo Mokrego Pokładu jako koło Stowarzyszenia TŻŚ
Podnoszony jest zarzut dublowania się organizacji działających na rzecz żeglugi śródlądowej, co może obniżać zdolność reprezentacji środowiska zainteresowanego rozwojem żeglugi śródlądowej. Spotkania Bractwa Mokrego Pokładu w dniu 06 lipca 2017 r. i kolejne dotyczyły między innymi ustalenia jakiejś formy organizacyjnej; czy to ma być stowarzyszenie bez osobowości prawnej zarejestrowane w Urzędzie Miasta Wrocławia, czy też w postaci Towarzystwa Żeglugi Śródlądowej i Budownictwa Wodnego z osobowością prawną.
Towarzystwa w Polsce mają dobrą tradycję w tworzeniu np. kolei, lecznictwa, turystyki i rozwoju gospodarczego. Proponowane Towarzystwo ma przede wszystkim działać na rzecz przywrócenia żeglugi towarowej na Odrze na całej jej żeglownej długości, rozwoju budownictwa wodnego i uruchomienia trzech dróg wodnych o znaczeniu międzynarodowym tj.; E30, E40 i E70. Podejmowanie działalności pomocowej na rzecz marynarzy niepełnosprawnych, chorych oraz opieka nad grobami zmarłych kolegów, które są zaniedbane. Na spotkaniu zwrócono szczególną uwagę na potrzebę powołania stowarzyszenia mogącego wystąpić do organów państwowych z wnioskami zmian funkcjonowania np.: zbiorników retencyjnych, opiniowania projektów budownictwa wodnego w tym przeciwpowodziowego, korespondencji z ekologami, wyjaśniania i prostowania błędnych lub nieprawdziwych informacji o śródlądowych drogach wodnych, transporcie wodnym, do występowania z inicjatywami rozwojowymi żeglugi śródlądowej. Zebrani podkreślali konieczność wejścia do Towarzystwa właścicieli jednostek pływających, stoczni, portów, przedsiębiorców związanych z wodą i żeglugą śródlądową, pracowników i marynarzy firm transportowych.
Propozycja rejestracji w sądzie Bractwa Mokrego Pokładu jako stowarzyszenia została odrzucona z uwagi na wielość istniejących organizacji o podobnym profilu i celu działania a tworzenie kolejnego stowarzyszenia dla tych samych członków mija się z celem. Natomiast utworzenie Towarzystwa Żeglugi Śródlądowej na wzór Ligii Morskiej zostało zawieszone do czasu aż powstaną bardziej sprzyjające warunki do jego działalności już jako podmiotu z możliwością działalności gospodarczej, sponsorskiej jak i charytatywnej. W dniu 18 listopada 2017 r. nastąpiło utworzenie Koła BMP przy Stowarzyszeniu Absolwentów TŻŚ. W związku z brakiem osobowości prawnej Bractwo nie może być stroną w obrocie prawnym, dlatego w ramach koła reprezentowanie Bractwa przejmie Zarząd Stowarzyszenia. Stowarzyszenie będzie reprezentować Bractwo Mokrego Pokładu w stosunkach z innymi podmiotami prawnymi w tym z FOMT. Rozwiązanie to ma swoje uzasadnienie w składzie osobowym członków Bractwa, których znaczna część jest członkami Stowarzyszenia a pozostali to w 90% absolwenci TŻŚ, którzy po wypełnieniu deklaracji wejdą w skład Stowarzyszenia. Członkowie Bractwa deklarują wolę dalszej pracy na rzecz Muzeum Odry i stałego wspierania działalności FOMT w postaci wolontariatu a także dotowania w miarę posiadania środków finansowych gromadzonych na subkoncie w Stowarzyszeniu.
Spotkania BMP odbywają się w pierwszy czwartek miesiąca w sali konferencyjnej budynku OT LIGISTICS (ŻnO) przy ul. Kleczkowskiej 50 we Wrocławiu o godz. 17,00. Link do strony BMP: Link
Notatkę sporządził: Władysław Wąsik- Starszy Brat kapituły Bractwa
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Nasi partnerzy