22.09.2023 14:39:13
Nawigacja
O Stowarzyszeniu
Statut Stowarzyszenia
Zarząd i Członkowie
Deklaracja
Odznaka Absolwenta

Absolwenci Szkół od A do F
Absolwenci Szkół od G do L
Absolwenci Szkól od Ł do R
Absolwenci Szkół od S do W
Absolwenci Szkół od Z do Ż

Najpopularniejsze tematy
Najnowsze fotki w galerii
Ostatnie komentarze
Ostatnio na forum

Wyszukaj
Regulamin strony
Kadra Pedagogiczna
Internat
Statki Szkolne - załogi
Fundusze Pamięci
Izba Pamięci
Składki członkowskie 2016
Składki członkowskie 2017
Składki członkowskie 2019
Ostatnie artykuły
Technikum Żeglugi Śr...
Bractwo Mokrego Pokł...
Spotkanie 18.11.2017
Zjazd
KNAGA - inne określe...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

30/05/2022 15:24
Stasiu, przed każdym ze zjazdów tak było - przed każdym...Ani Twoja, ani Warszego rocznika to wina, bo z a w s z e byliście najliczniejsi(!) Pozdrawiam :-)

30/05/2022 14:24
Myślę ze liczba chętnych do uczestnictwa w Zjeździe jest tak mała gdyż część kolegów przyjęła metodę wyczekiwania będzie " dłuższa Lista" to ja tez się zapisze a to związuje ręce organizator

30/05/2022 13:40
Zjazd 75 leci powstania szkoły to nie tylko ważna uroczystość ale okazja do spotkania kolegów w murach Naszej szkoły gdzie spędziliśmy piękne młodzieńcze lata. Pozdrawiam kolegów i myślę ze będzie nas

29/05/2022 13:25
...dociekać i dopytywać, a 75 Lecie, to wyjątkowa rocznica. Niektórzy pokonają setki kilometrów, by w nim uczestniczyć. Pozdrawiam :-)

29/05/2022 13:23
Administratorów/or
ganizatorów proszę o odniesienie do mojego komentarza - pod postem o najbliższym Zjeździe /do którego pozostało kilkanaście dni/. Sami uczestnicy nie mają, jak widać smiałości, by do

Składki Członkowskie za 2007 rok
Drodzy Członkowie Stowarzyszenia
W związku ze zblizającym sie końcem 2007 roku przegladałem wpłaty członkowskie za ten rok.
Musze stwierdzić że wpłacanie składek idzie dość opornie z Waszej strony, więc w celu ułatwienia utworzyłem podstronę dostępną tylko dla zalogowanych użytkowników pod nazwą "Składki członkowskie".
Podzekowanie za pomoc
Prezes Stowarzyszenia otrzymał od naszego absolwenta 1977 Mirka K. następujące podziękowanie:

" Z całego serca chciałbym podziękować Tobie i Stowarzyszeniu Absolwentów TŻŚ za udzieloną mi pomoc. Od 2 miesięcy czekam na przyznaną mi we wrześniu rentę i poza 153 zł z opieki społecznej nie miałem żadnych dochodów i Wasza pomoc była mi bardzo potrzebna i przydatna.Wysyłam zaświadczenie o orzeczeniu niepełnosprawności, jeśli będzie trzeba wyślę zaświadczenie i faktury za leki.
Nowa szkoła żeglugi śródlądowej w Holandii
W ostatni piątek oficjalnie otwarto szkołe żeglugi śródlądowej w Harlingen. Szkoła łączy zajęcia teoretyczne z praktycznymi na barkach.

Obecnie jest wielkie zapotrzebowanie na kadry marynarskie w nastepujacych krajach: Holandia, Belgia, Niemcy, Szwajcaria. Absolwenci szkoły w Harlingen maja zapewnione zatrudnienie po jej skoczeniu a wybierać mają w czym...

W trakcie targów Europort 2007 dowiedziałem sie, że kasę na Centrum lub szkołę żeglugi można wyciagnąć z Unijnej kasy, tylko musi byc odzew ze strony polskiej. Jest więc o co walczyć.
Spotkanie
1-go listopada miałem ogromną przyjemność spotkać się z naszym absolwentem z r 1967 Witkiem Szabłowskim. Na to spotkanie umawialiśmy się już od dawna, ale mogło do niego dojść dopiero po moim powrocie do kraju a tuż przed jego wyjazdem.

Witek od ćwierć wieku mieszka w Berlinie. Nie odstaje swoim życiorysem od losów wielu naszych absolwentów, rozrzuconych po całym świecie, chociaż nie do końca. Od bardzo dawna szukał kontaktu z kolegami z klasy, rocznika czy wreszcie szkoły w ogóle.
Dzień Wszystkich Świętych
Święto Wszystkich Świetych...
Zadumany czas...
Spacerujemy po grobach naszych zmarłych bliskich i tych, których osobiście nie znaliśmy....
I niejednokrotnie na wspomnienie tych których kochaliśmy a już ich nie ma pojawiają sie nam w oczach łzy....
Cesja na rzecz Stowaqrzyszenia
Podczas wizyty we Wrocławiu w dniu 26 pażdziernika 2007 roku pospisana została cesja dotycząca usługi tzs-stowarzyszenie na rzecz Stowarzyszenia TŻS.
Z dniem 26 pażdziernika 2007 roku Stowarzyszenie jest właścicielem usługi tzs-stowarzyszenie na portalu home.pl
Nasi w Sejmie
W wyborach do Sejmu 2007 zwyciężyli konserwatyści. Polską będą rządzili ludzie z prawej strony sceny politycznej. Mamy również"swojego" przedstawiciela w tym Parlamencie i to na dodatek członka Zarządu Stowarzyszenia TŻŚ i kolegę z mojego rocznika '75 b Ryszarda Zbrzyznego . Będzie zasiadał po raz czwarty w ławach poselskich. W Sejmie nieprzerwanie od 1991 r.
Impresja filmowa TŻŚ
Drodzy Koledzy
W trakcie ostatniego Zjazdu prezentowaliśmy impresje filmową dotycząca TŻŚ i jak informował kolega Waldek Rybicki impresja będzie dostępna dla wszytskich chętnych.
Chce poinformować że w dniu dzisiejszym wykonałem pierwsze kopie tej impresji na płytkach DVD i pierwsze dwa egzemplarze wyśle kolegom braciom Cholewom we wtorek z Wrocławia.
Poszukiwania kolegi
Dzien dobry,
dzisiaj otrzymałem następujący email.
Może ktoś z naszych oglądających pomoże koledze:
Szanowni Panstwo ,Prosze o pomoc w odszukaniu mojego kolegi Wojtka Kalinowskiego ,absolwenta SZS we Wroclawiu
Konczyl te szkole w roku 1977 albo 1978 . Mieszkal we wroclawiu przy ulicy Kilinskiego. Bylismy bardzo zaprzyjaznieni. Pozdrawiam Andrzej Zielinski Szwajcaria