29.07.2021 23:26:26
Nawigacja
Statut Stowarzyszenia
Zarząd i Członkowie
Deklaracja
Odznaka Absolwenta

Absolwenci Szkół od A do F
Absolwenci Szkól od Ł do R
Absolwenci Szkół od S do W
Absolwenci Szkół od Z do Ż

Najpopularniejsze tematy
Najnowsze fotki w galerii
Ostatnie komentarze
Ostatnio na forum

Wyszukaj
Regulamin strony
Kadra Pedagogiczna
Internat
Statki Szkolne - załogi
Fundusze Pamięci
Izba Pamięci
40 - lecie ukończenia Szkoły
Składki członkowskie 2013/2014
Składki członkowskie 2015
Składki członkowskie 2016
Składki członkowskie 2017
Składki członkowskie 2019
Ostatnie artykuły
Technikum Żeglugi Śr...
Bractwo Mokrego Pokł...
Spotkanie 18.11.2017
Zjazd
KNAGA - inne określe...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

30/01/2021 20:44
26 stycznia b.r.odszedł od nas na wieczną wachtę nasz kolega -absolwent 1960r wydz. mechaniczny KAZIMIERZ SĘDZIK pogrzeb odbędzie się 01-02-2021 na cmentarzu osobowickim o godz. 15:20 (st

07/12/2020 12:58
Olkowi/54/Z okazji Urodzin,dużo zdrowia życzy:Bronek /54/.

21/04/2020 09:06
18 kwietnia, w dniu swoich 65 urodzin, zmarł Andrzej Kempa, absolwent TŻŚ z 1975 roku. Cześć jego pamięci!

07/07/2019 14:15
Skład aktualnego zarządu stowarzyszenia chyba nie jest taki jak podano...

12/01/2019 20:59
Józek masz już możliwośc

Znaczek Absolwenta
Drogie Absolwentki, Drodzy Absolwenci

Wczoraj odebrałem pierwszą partię znaczków razem 103 sztuki. Dzisiaj wysłałem znaczki do większości wpłacających. Juro wyśle pozostałe 16 znaczków. Czekam jeszcze na dwa adresy i po pierwszej partii. Oczekuję teraz na potwierdzenia otrzymania znaczków. Następne 100 sztuk będzie gotowych na koniec sierpnia 2008 roku.

Pozdrowienia
Zbyszek


Gorąco namawiamy wszystkich do zapisywania się na kolejną transzę. Jak już informowaliśmy - odznakę mogą mieć także sympatycy - nie tylko Absolwenci i Nauczyciele. Sprzyjać to będzie propagowaniu idei powrotu szkolnictwa żeglugowego do Wrocławia.

NAVIGARE NECESSE EST!
Komentarze
#1 | Pan Andrzej dnia 26.06.2008
Dziś właśnie spotkał mnie ten niekłamany zaszczyt przyjęcia osobiście z rąk Prezesa Stowarzyszenia - Waldemara Rybickiego - Odznaki Absolwenta. Był to tym bardziej moment dla mnie odświętny gdyż wypadł w dniu moich urodzin. Z dumą przypiąłem ją na piersi jako symbol łączności z wszystkimi Absolwentami i Nauczycielami a także sympatykami Szkół umownie zwanych TeŻetEsiem. Cieszę się, że jednak jego "historię i mitologię" tworzą ludzie, którzy rzeczywiście i z pasją realizują dzieło integracji środowiska także poprzez ważne dla tej integracji symbole. Brawo, Arek, brawo Zbyszek! Symbolikę Orwell'owską pozostawmy Majorowi'75 i jego folwarkowi.

Odznaka wygląda dokładnie tak, jak ją przedstawiałem w wizualizacji i sądzę, że grawer wykonał ją fantastycznie. Myslę, ze autor projektu - Arek - podziela moje zdanie. Odznaka ma ok. 2,5 cm średnicy, rytowane litery na kole sterowym i złoty emblemat Naszych Szkół odtworzony bardzo wiernie zważywszy skalę. Poniżej porównanie poprzedniego i obecnego znaczka, co da wszystkim posiadaczom poprzedniego pewne wyobrażenie o nowym i jego rzeczywistej wielkości.
Andrzej "Apis" Podgórski - 71

www.zegluga.wroclaw.pl/images/news/odznaka/odznaka1.jpg
#2 | Wegrzyn Jozef 75d dnia 27.06.2008
"Navigare necesse est" tymi słowami dyrektor Tadeszu Cieśla zakończył swoje słynne przemówienie na IV Zjeździe Absolwentów w 2002 r.

Słowa te znajdują się na naszej absolwenckiej odznace.

Mam poprzednie dwa znaczki, tzn. pierwszy z 1987 r.,który dostałem na III Zjeździe Absolwentów z rąk dyrektora ZSŻŚ profesora Zenona Brzezowskiego i ten z 2006 r. widoczny tutaj sponsorowany przez Zbyszka Toporowicza - syna profesora Alojza Toporowicza naszego wspaniałego Nauczyciela z TŻŚ.

Jest jednak druga strona tego przedsięwzięcia:
blokowanie idei odznaki przez tzw. "Stronę Absolwentów", której właścicielem (ponieważ ją sponsoruje) mianował się D.B. (nie wiem jak prawidłowo pisze się jego imię i nazwisko dlatego używam inicjałów), oraz naczelnego propagatora nienawiści pod każdym pozorem, chorego z urojenia i niedocenienia przez nikogo przeciwnika tej odznaki - Zygmunta M. '75 , tolerowanego i uwielbianego przez administratora w/w strony Wiesława K.

Ci trzej wymienieni przeze mnie absolwenci doprowadzili do całkowitego upadku ich strony i ruchu absolwenckiego, zainicjowanego na tym "ich" portalu (w ostatnim czasie dominuje tam Maciek'75 i jakiś anonim Dzidek, który podobnie jak inny anonim Ronin nie ma odwagi podania swojego nazwiska). Sami zrobili wielką śmierdzącą kupę, której już nikt nie ruszy - jak mawiał mój nieodżałowany Przyjaciel, Nauczyciel i Kapitan Statku Szkolnego "Młoda Gwardia" Ś.P.Marian Rynkiewicz.

Odznaka jest symbolem przyjaźni, partnerstwa i łączności wszystkich Absolwentów naszej Szkoły i sympatyków żeglugi.
Dziękuję jeszcze raz jej twórcom Arkowi Kalika i Andrzejowi Podgórskiemu oraz sponsorowi - Koledze Zbyszkowi Toporowiczowi, który nie zważając na padające w jego kierunku obelgi doprowadził ideę znaczka do symbolicznego celu.

Dziękuję Prezesowi Stowarzyszenia Waldemarowi Rybickiemu za to, że osobiście wręczył tą odzankę człowiekowi, który pracując społecznie dla Szkoły i żeglugi stworzył portal "Żegluga Śródlądowa Wczoraj, Dziś, Jutro..." kapitanowi Andrzejowi Podgórskiemu.
Dziękuję Wam wszystkim popierającym projekt tej odznaki.

Skipper-Józef Węgrzyn
#3 | Pan Andrzej dnia 27.06.2008
NAVIGARE NECESSE EST witało nas w drzwiach Żeglugowej Alma Mater....
NAVIGARE NECESSE EST wypowiedział Nasz Komendant na niewiele przed odejściem na Wieczna Wachtę...
NAVIGARE NECESSE EST wyryte zostało na jego nagrobku....

www.tzs-stowarzyszenie.home.pl/01/images/photoalbum/album_1/priebe_108_t2.jpg

Wykorzystując fakt, iż cokolwiek, co zostanie tutaj napisane przeze mnie lub Józka będzie prędzej czy później zacytowane (przez właśnie w ten sposób i w tym celu przez nas podpuszczanego Maćka'75) na "Stronie D.B." - pozwolę sobie przy okazji realizacji znaczka Absolwenta na pewną konstatację: czyż nie jest co najmniej dziwnym fakt, że osoba, która PIERWSZA na "stronie Pana D.B." poinformowała o projekcie właśnie tego a nie żadnego innego znaczka - chwaląc jednocześnie jego formę i treść - zachowuje następnie przedziwne milczenie wobec oczywistych bredni wypisywanych tamże przez zaledwie jednego absolwenta, głoszonych ponadto na przekór wielu innym, przychylnym opiniom, w tym swojej własnej?

Czyż nie oznacza to aby, iż ów "notoryczny malkontent" pisze swoje paszkwile i pseudofilozoficzne wywody za przyzwoleniem, a być może nawet na zamówienie "szarej eminencji" strony absolwentów i jej "właściciela"? Czy to aby nie zwykłe, zawistne zaślepienie tkwi u podstaw wszelkich, sztucznie tam wzniecanych "niby-konfliktów" w środowisku absolwentów? Argumenty typu: "bo dotykał się tego ten człowiek...." świadczą o tym aż nadto dobitnie.

Kieruję już więc bez ogródek pytanie do Pani Ireny Talik, firmującej w wielu miejscach swoim nazwiskiem "Stronę Absolwentów". Wielu chłopaków ze starszych roczników nie ma nawet pojęcia o tym, że uczyła Pani w Naszej Szkole. Argument, jakiego użyła Pani wobec wnuczki "Małgosi" Inglot działa jak widać w obie strony. Ja pamiętam Panią jako praktykantkę siedzącą w ostatniej ławce u Profesor Węgrzyńskiej na naszych lekcjach matematyki. Dla wielu z nas jest Pani przede wszystkim córką Naszego Komendanta, idola i ... niemal Ojca. Może mnie D.B., Maciek'75, Wiesław K. i Pani także nazywać jak chce, ale Pani Ojciec mnie lubił i doceniał zarówno w szkole jak i po jej ukończeniu, więc Jego zdanie będzie zawsze w pierwszeństwie. Mając do wyboru setki innych absolwentów - to mnie jednak z pełnym zaufaniem powierzył statek szkolny. Nadeszła pora odpowiedzieć społeczności wszystkich absolwentów na pytanie: Czy utożsamia się Pani z poglądami wypisywanymi przez Pani protegowanego na stronie nazwanej "Stroną Absolwentów"?

Na odpowiedź czekają zdezorientowani i zniesmaczeni Absolwenci wielu roczników...
Nadeszła pora... Najwyższa....
#4 | arekboss dnia 29.06.2008
Nie otrzymałem jeszcze odznaki, może jeszcze leży na sortowni przy AvicennyPfft
Na zdjęciu wygląda tak jak ją sobie wyobrażałem, czyli bardzo dobrzeWink
I jak każde dzieło ma jeden błądShock
Kto już znalazł???
Pozdrawiam
#5 | JanuszT dnia 29.06.2008
Zamiast N JEST M -

Zauważyłem, ale nie chciałem zwracać uwagi - masz rację, jak każde dzieło.ShockShock
#6 | Pan Andrzej dnia 29.06.2008
Muszę powiedzieć Janusz, że na tej fotce, którą zrobiłem tak się wydaje. Tam jest "N" w obydwu słowach - zapewniam, sprawdzałem na odznace...

Szukajcie dalej Wink - wiem, ale nie chcę psuć zabawy...
#7 | JanuszT dnia 29.06.2008
PODDAJĘ SIĘ ANDRZEJU.
Czekam na koniec zabawy, może coś się wyjaśni ?GrinGrinGrinGrin
#8 | Topor dnia 29.06.2008
Jedynym błędem jest napis TŻŚ litery są umieszczone jako nakładka widać to po literze Ś, wynikło z produkcji.
#9 | Pan Andrzej dnia 29.06.2008
Właśnie: litera 'Ś" nie jest przepleciona poza litery T i Ż u dołu, ale trudno to uznać za wadę przy tej skali. Nawet chyba z korzyścią dla czytelności tych liter tak się stało.
#10 | arekboss dnia 30.06.2008
Brawo.
Gratuluje spostrzegawczościPfft
Litera "Ś" jest zrobiona inaczej niz na projekcie i na naszych kotwiczkach.
Nie kazdy błąd jest wadą.
Andrzeju, kiedy zabieramy sie za naklejki, kubki i inne gadzety z logo TZS-u???
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [3 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Brak oceny]
Dobre Dobre 0% [Brak oceny]
Średnie Średnie 0% [Brak oceny]
Słabe Słabe 0% [Brak oceny]
Nasi partnerzy