20.04.2024 06:54:36
Nawigacja
O Stowarzyszeniu
Statut Stowarzyszenia
Zarząd i Członkowie
Deklaracja
Odznaka Absolwenta

Absolwenci Szkół od A do F
Absolwenci Szkół od G do L
Absolwenci Szkól od Ł do R
Absolwenci Szkół od S do W
Absolwenci Szkół od Z do Ż

Najpopularniejsze tematy
Najnowsze fotki w galerii
Ostatnie komentarze
Ostatnio na forum

Wyszukaj
Regulamin strony
Kadra Pedagogiczna
Internat
Statki Szkolne - załogi
Fundusze Pamięci
Izba Pamięci
Składki członkowskie 2016
Składki członkowskie 2017
Składki członkowskie 2019
Ostatnie artykuły
Technikum Żeglugi Śr...
Bractwo Mokrego Pokł...
Spotkanie 18.11.2017
Zjazd
KNAGA - inne określe...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

30/05/2022 15:24
Stasiu, przed każdym ze zjazdów tak było - przed każdym...Ani Twoja, ani Warszego rocznika to wina, bo z a w s z e byliście najliczniejsi(!) Pozdrawiam :-)

30/05/2022 14:24
Myślę ze liczba chętnych do uczestnictwa w Zjeździe jest tak mała gdyż część kolegów przyjęła metodę wyczekiwania będzie " dłuższa Lista" to ja tez się zapisze a to związuje ręce organizator

30/05/2022 13:40
Zjazd 75 leci powstania szkoły to nie tylko ważna uroczystość ale okazja do spotkania kolegów w murach Naszej szkoły gdzie spędziliśmy piękne młodzieńcze lata. Pozdrawiam kolegów i myślę ze będzie nas

29/05/2022 13:25
...dociekać i dopytywać, a 75 Lecie, to wyjątkowa rocznica. Niektórzy pokonają setki kilometrów, by w nim uczestniczyć. Pozdrawiam :-)

29/05/2022 13:23
Administratorów/or
ganizatorów proszę o odniesienie do mojego komentarza - pod postem o najbliższym Zjeździe /do którego pozostało kilkanaście dni/. Sami uczestnicy nie mają, jak widać smiałości, by do

PAMIĘĆ O NASZYCH NAUCZYCIELACH - KOMANDOR MIECZYSŁAW WRÓBLEWSKI
Komandor Mieczysław Wróblewski przedwojenny oficer marynarki wojennej, kierownik Inspektoratu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, nauczyciel nawigacji w Technikum Żeglugi Śródlądowej, założyciel Bractwa Mokrego Pokładu. Absolwent Korpusu Kadetów i Szkoły Podchorążych Marynarki Wojennej w Toruniu. Dowódca okrętów wojennych. Obrońca Helu i więzień obozów jenieckich. W latach 50-tych związał się z Wrocławiem gdzie przez wiele lat wykładał w TŻŚ teorię prowadzenia statku i nawigację. Piastował szereg odpowiedzialnych stanowisk w administracji żeglugowej, w tym również jako ekspert ONZ w Afryce. Hobby – fotografia. Autor wielu znakomitych obrazów i fotografii eksponowanych w kraju i za granicą. Odszedł na wieczną wachtę w czerwcu 2009 r. Cześć i chwała Pionierom Odry!


W 2023 roku Stowarzyszenie TŻŚ w porozumieniu z synem komandora - Ryszardem Wróblewskim - ufundowało nowy nagrobek z widocznym imieniem i nazwiskiem komandora. Grób komandora Wróblewskiego znajduje się na cmentarzu parafialnym przy ul. Odona Bujwida we Wrocławiu i jest objęty opieką IPN. Środki na ten cel pozyskane zostały z Fundacji ORLEN w ramach projektu upamiętnienia i opieki nad grobami zasłużonych ludzi dla ojczyzny naszej.

Ryszard Wróblewski - syn Komandora Mieczysława Wróblewskiego przysłał podziękowanie dla Stowarzyszenia TŻŚ za ufundowanie nowego nagrobka upamiętniającego naszego nauczyciela - oficera marynarki wojennej - obrońcy Helu.
Komandor Mieczysław Wróblewski pochowany został w rodzinnym grobie z nagrobkiem z mało widocznym napisem. O wykonanie nowego nagrobka z wyraźnym imieniem i nazwiskiem pochowanego w tym grobie Komandora Mieczysława Wróblewskiego upominało się bardzo wielu absolwentów TŻŚ.
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?