22.02.2024 02:25:20
Nawigacja
O Stowarzyszeniu
Statut Stowarzyszenia
Zarząd i Członkowie
Deklaracja
Odznaka Absolwenta

Absolwenci Szkół od A do F
Absolwenci Szkół od G do L
Absolwenci Szkól od Ł do R
Absolwenci Szkół od S do W
Absolwenci Szkół od Z do Ż

Najpopularniejsze tematy
Najnowsze fotki w galerii
Ostatnie komentarze
Ostatnio na forum

Wyszukaj
Regulamin strony
Kadra Pedagogiczna
Internat
Statki Szkolne - załogi
Fundusze Pamięci
Izba Pamięci
Składki członkowskie 2016
Składki członkowskie 2017
Składki członkowskie 2019
Ostatnie artykuły
Technikum Żeglugi Śr...
Bractwo Mokrego Pokł...
Spotkanie 18.11.2017
Zjazd
KNAGA - inne określe...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

30/05/2022 15:24
Stasiu, przed każdym ze zjazdów tak było - przed każdym...Ani Twoja, ani Warszego rocznika to wina, bo z a w s z e byliście najliczniejsi(!) Pozdrawiam :-)

30/05/2022 14:24
Myślę ze liczba chętnych do uczestnictwa w Zjeździe jest tak mała gdyż część kolegów przyjęła metodę wyczekiwania będzie " dłuższa Lista" to ja tez się zapisze a to związuje ręce organizator

30/05/2022 13:40
Zjazd 75 leci powstania szkoły to nie tylko ważna uroczystość ale okazja do spotkania kolegów w murach Naszej szkoły gdzie spędziliśmy piękne młodzieńcze lata. Pozdrawiam kolegów i myślę ze będzie nas

29/05/2022 13:25
...dociekać i dopytywać, a 75 Lecie, to wyjątkowa rocznica. Niektórzy pokonają setki kilometrów, by w nim uczestniczyć. Pozdrawiam :-)

29/05/2022 13:23
Administratorów/or
ganizatorów proszę o odniesienie do mojego komentarza - pod postem o najbliższym Zjeździe /do którego pozostało kilkanaście dni/. Sami uczestnicy nie mają, jak widać smiałości, by do

Msza Święta w intencji marynarzy żeglugi śródlądowej
Dzisiaj tj. 14 kwietnia 2023 r. o godz. 12,00 w Kaplicy Elektorskiej zwanej też Kaplicą Bożego Ciała krajowy kapelan żeglugi śródlądowej Jan Kleszcz odprawił mszę świętą w intencji marynarzy Floty Pińskiej oraz wszystkich zmarłych pracowników żeglugi odrzańskiej.

We mszy świętej uczestniczyli uczniowie wraz z nauczycielami Technikum Żeglugi Śródlądowej, pracownicy Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu oraz przedstawiciele pracowników oraz marynarzy odrzańskich.

W swej homilii Kapelan nawiązał do rocznicy chrztu Polski i Mieszka I, który ustalono właśnie na dzień 14 kwietnia 966 r. a także na datę utworzenie Floty Pińskiej.

Szczególnym nawiązaniem kapelana było do ewangelii Św. Jana o łowieniu ryb, czyli bratnim nam zawodzie rybakach, którzy nie mogli nic złowić to właśnie Jezus doradził im: "Zarzućcie więc sieci z prawej strony łodzi, a coś złapiecie! Zrobili to i wkrótce mieli tyle ryb, że nie mogli wyciągnąć sieci. Jak się okazało, w sieci były sto pięćdziesiąt trzy ogromne ryby, a mimo to sieć nie pękła."

Po mszy modliliśmy się wspólnie przy kaplicy Św. Józefa, która jest powierzona pod honorową opiekę środowiska marynarzy śródlądowych.

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?