22.02.2024 01:09:30
Nawigacja
O Stowarzyszeniu
Statut Stowarzyszenia
Zarząd i Członkowie
Deklaracja
Odznaka Absolwenta

Absolwenci Szkół od A do F
Absolwenci Szkół od G do L
Absolwenci Szkól od Ł do R
Absolwenci Szkół od S do W
Absolwenci Szkół od Z do Ż

Najpopularniejsze tematy
Najnowsze fotki w galerii
Ostatnie komentarze
Ostatnio na forum

Wyszukaj
Regulamin strony
Kadra Pedagogiczna
Internat
Statki Szkolne - załogi
Fundusze Pamięci
Izba Pamięci
Składki członkowskie 2016
Składki członkowskie 2017
Składki członkowskie 2019
Ostatnie artykuły
Technikum Żeglugi Śr...
Bractwo Mokrego Pokł...
Spotkanie 18.11.2017
Zjazd
KNAGA - inne określe...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

30/05/2022 15:24
Stasiu, przed każdym ze zjazdów tak było - przed każdym...Ani Twoja, ani Warszego rocznika to wina, bo z a w s z e byliście najliczniejsi(!) Pozdrawiam :-)

30/05/2022 14:24
Myślę ze liczba chętnych do uczestnictwa w Zjeździe jest tak mała gdyż część kolegów przyjęła metodę wyczekiwania będzie " dłuższa Lista" to ja tez się zapisze a to związuje ręce organizator

30/05/2022 13:40
Zjazd 75 leci powstania szkoły to nie tylko ważna uroczystość ale okazja do spotkania kolegów w murach Naszej szkoły gdzie spędziliśmy piękne młodzieńcze lata. Pozdrawiam kolegów i myślę ze będzie nas

29/05/2022 13:25
...dociekać i dopytywać, a 75 Lecie, to wyjątkowa rocznica. Niektórzy pokonają setki kilometrów, by w nim uczestniczyć. Pozdrawiam :-)

29/05/2022 13:23
Administratorów/or
ganizatorów proszę o odniesienie do mojego komentarza - pod postem o najbliższym Zjeździe /do którego pozostało kilkanaście dni/. Sami uczestnicy nie mają, jak widać smiałości, by do

WIECZNA WACHTA - WŁODZIMIERZ WESELSKI
Włodzimierz Weselski – legenda Kyokushin
Shihan Włodzimierz Weselski, podobnie jak Andrzej Drewniak mocno zapisał się na kartach historii polskiego Kyokushin. Przez 39 lat walczył na matach tatami w Polsce i zagranicą i karierę sportową zakończył w 2018 roku zajmując drugie miejsce na Mistrzostwach Świata w Osace w Japonii.

Pierwszy kontakt ze sztukami walki miał ponad 45 lat temu, na początku 1975 roku. Trenował wtedy w lesie ze swoimi przyjaciółmi z dzieciństwa, Sławkiem Dydiszko (7 Dan Taekwondo) i Lechem Popławskim. W tym samym roku, we Wrocławiu rozpoczął treningi Karate Kyokushinkai u sensei Jerzego Poznańskiego. W pierwszych zawodach wystartował już 4 lata później w Krakowie.

Weselski w 1983 roku zajął drugie miejsce na Pucharze Polski w Jeleniej Górze, a w 1985 roku wygrał w Legnicy w Mistrzostwach Wszechstylowego Karate. W 1990 roku rozpoczął szkolenie u legendarnego Tsutomu Wakiuchi 7 Dan, który był Uchideshi Masutatsu Oyamy.

W 1993 roku Włodzimierza Weselskiego docenił sam twórca Karate Kyokushin Masutatsu Oyama. Polak został uhonorowany Medalem za Zasługi dla Kyokushin. Weselski dostał też zaproszenie od samego Sosai Oyamy i miał możliwość prywatnej, czterogodzinnej konwersacji z mistrzem Kyokushin. Jak później twierdził w jednym z wywiadów, było to dla niego ogromne przeżycie. Podczas tej rozmowy otrzymał propozycję wyjazdu do Japonii, jako uchi-deshi, ale plany te pokrzyżowała śmierć Masutatsu Oyamy.

Włodzimierz Weselski w swej karierze zawodniczej był dwudziestokrotnym członkiem Kadry Narodowej powołanym przez Polską Organizację Kyokushin Karate.

Włodzimierz Weselski wyszkolił wielu świetnych karateków takich jak: Shihan Witold Stolarczyk, Shihan Mariusz Godos, Sensei Sylwester Sypień, Sensei Rafał Stepski, Sensei Robert Comski, Sensei Jacek Pastuszka, Sensei Agata Pastuszka, Sensei Jacek Lamot. Pod okiem Weselskiego ćwiczyli również Mistrz Świata w Muay Thai Mariusz Cieśliński, czy zmarły ostatnio trener kadry Polski w kickboxingu Tomasz Skrzypek.
Podczas swojej kariery sportowej Weselski zdobył 107 medali, pucharów, a także wyróżnień wyróżnień.

Shihan Włodzimierz Weselski ma 5 Dan w Kyokushin. Jak powiedział:
„Nigdy nie „goniłem „za kolejnymi stopniami Dan, nie byłem też łasy na tytuły i splendory. W pamiętnej prywatnej rozmowie z Sosai Masutatsu Oyama usłyszałem: „Należy nieść przesłanie Kyokushin, to jest najważniejsze, nawet wtedy gdy mnie już nie będzie”. Te słowa były i są dla mnie mottem na całą moja drogę Kyokushin. Staram się do dziś, a zarazem przekazuję wszystkim trenującym Karate Kyokushin moc najserdeczniejszych życzeń.”

Od 1997 roku Shihan prowadzi Zakopiański Klub Karate Kyokushin. Włodzimierz Weselski był wielokrotnie nagradzany i wyrożniany prestiżowymi nagrodami, między innymi przez: Światową Organizacje Karate Kyokushin, Europejską Organizacje Karate Kyokushin, Polską Organizacje Karate Kyokushin. Link

Rodzinie i jego najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów TŻŚ.

Dopiero niedawno nawiązaliśmy kontakt, a dzisiaj dowiedziałem się, że Włodek Weselski - Absolwent TŻŚ z 1983 roku odszedł na wieczną wachtę. Cześć Jego Pamięci.
Józef Węgrzyn
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?