28.03.2024 16:22:29
Nawigacja
O Stowarzyszeniu
Statut Stowarzyszenia
Zarząd i Członkowie
Deklaracja
Odznaka Absolwenta

Absolwenci Szkół od A do F
Absolwenci Szkół od G do L
Absolwenci Szkól od Ł do R
Absolwenci Szkół od S do W
Absolwenci Szkół od Z do Ż

Najpopularniejsze tematy
Najnowsze fotki w galerii
Ostatnie komentarze
Ostatnio na forum

Wyszukaj
Regulamin strony
Kadra Pedagogiczna
Internat
Statki Szkolne - załogi
Fundusze Pamięci
Izba Pamięci
Składki członkowskie 2016
Składki członkowskie 2017
Składki członkowskie 2019
Ostatnie artykuły
Technikum Żeglugi Śr...
Bractwo Mokrego Pokł...
Spotkanie 18.11.2017
Zjazd
KNAGA - inne określe...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

30/05/2022 15:24
Stasiu, przed każdym ze zjazdów tak było - przed każdym...Ani Twoja, ani Warszego rocznika to wina, bo z a w s z e byliście najliczniejsi(!) Pozdrawiam :-)

30/05/2022 14:24
Myślę ze liczba chętnych do uczestnictwa w Zjeździe jest tak mała gdyż część kolegów przyjęła metodę wyczekiwania będzie " dłuższa Lista" to ja tez się zapisze a to związuje ręce organizator

30/05/2022 13:40
Zjazd 75 leci powstania szkoły to nie tylko ważna uroczystość ale okazja do spotkania kolegów w murach Naszej szkoły gdzie spędziliśmy piękne młodzieńcze lata. Pozdrawiam kolegów i myślę ze będzie nas

29/05/2022 13:25
...dociekać i dopytywać, a 75 Lecie, to wyjątkowa rocznica. Niektórzy pokonają setki kilometrów, by w nim uczestniczyć. Pozdrawiam :-)

29/05/2022 13:23
Administratorów/or
ganizatorów proszę o odniesienie do mojego komentarza - pod postem o najbliższym Zjeździe /do którego pozostało kilkanaście dni/. Sami uczestnicy nie mają, jak widać smiałości, by do

NOWOROCZNE SPOTKANIE NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW ORAZ ABSOLWENTÓW TŻŚ -2020
Ryszard Sławczyński – dyrektor Klubu Muzyki i Literatury

ZAPRASZA na noworoczne spotkanie nauczycieli i pracowników oraz absolwentów TŻŚ do Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu, pl. Kościuszki 10, w dniu:

4 STYCZNIA 2020 r. o godz. 16.00 na koncert pt. ''Con amore na Nowy Rok - koncert wokalno-instrumentalny'', w wykonaniu:

Ida Tamara Zagórska - sopran
Bogna Dulińska - fortepian
Teresa Zima - słowo wiążące





Ida Tamara Zagórska. Absolwentka Państwowej szkoły muzycznej I i II st. w Legnicy, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipinskiego we Wrocławiu, wydziału wokalno-aktorskiego, uczestniczka kursów mistrzowskich we Włoszech, Czechach, Austrii. Karierę artystyczną rozpoczęła w Teatrze Dramatycznym w Legnicy, Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz Operze Wrocławskiej. Z ostatnich sukcesów - laureatka międzynarodowego konkursu romansu rosyjskiego w Tallinie. Występuje w Polsce i zagranicą. W repertuarze ma muzykę sakralną, operową, operetkową, filmową oraz piosenki z 20-lecia międzynarodowego. Jest współtwórczynią festiwalu Szprotawskie Divertimenti.

Bogna Dulińska. Wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi (w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego i adiunkta Janusza Grzelązki). Podczas studiów uzyskała wiele nagród na konkursach: III nagroda na Uczelnianym Konkursie Mozartowskim w Łodzi (1983 r), dwukrotne stypendium II-go stopnia Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1985 r, 1987r), III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi (1986 r), stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki za osiągnięcia artystyczne (1988 r) oraz stypendium Krajowego Biura Koncertowego na przygotowanie do konkursów międzynarodowych (1988 r). Swoje umiejętności doskonaliła na Mistrzowskich Kursach Pianistycznych w Dusznikach Zdroju - studio Tatiany Szebanowej, Wiktora Mierżanowa, Eugeniusza Mogilewskiego (będąc zawsze wśród wykonawców finałowego koncertu uczestników) oraz w Weimarze - studio Bernarda Ringeissena. W 1988 r została zatrudniona w Akademii Muzycznej w Łodzi w charakterze pianisty - akompaniatora. Współpracowała wówczas z Katedrą Wokalistyki (klasa śpiewu prof. Delfiny Ambroziak i prof. Adama Dulińskiego). Od 1998 r współpracuje z Katedrą Instrumentów Dętych Drewnianych, Perkusji i Akordeonu będąc pianistą - akompaniatorem w klasie perkusji prof. Bereźnickiej-Pniak, fagotu prof. Krzysztofa Kamińskiego i w klasach saksofonu adiunkta Jacka Delonga i wykładowcy Pawła Gusnara. W grudniu 2005 r. nagrała płytę „Arie i pieśni” (Danuta Dudzińska - Wieczorek - sopran, Bogna Dulińska - fortepian) z okazji 60-lecia Polskiego Instytutu Muzycznego, z którym współpracuje od 2004 r. W maju 2005 i 2007 r. otrzymała Dyplomy Uznania za wyróżniający akompaniament na II i III Międzynarodowym Konkursie Fagotowo-Obojowym w Łodzi, natomiast w maju 2009 r. została jako jedyna wśród pianistów nagrodzona specjalnym dyplomem dla pianisty akompaniatora podczas I Międzynarodowego Konkursu Saksofonowego w Łodzi. Od stycznia 2006 r. podjęła współpracę z Teatrem Wielkim w Łodzi wykonując partię pierwszego fortepianu w operze Benjamina Brittena „Mały Kominiarczyk”. Prowadzi bardzo ożywioną działalność koncertową zarówno jako solistka, jak i kameralistka - w kraju i za granicą (Niemcy, Japonia, Kanada,Szwecja,Stany Zjednoczone, Afryka).
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?