29.07.2021 22:40:49
Nawigacja
Statut Stowarzyszenia
Zarząd i Członkowie
Deklaracja
Odznaka Absolwenta

Absolwenci Szkół od A do F
Absolwenci Szkól od Ł do R
Absolwenci Szkół od S do W
Absolwenci Szkół od Z do Ż

Najpopularniejsze tematy
Najnowsze fotki w galerii
Ostatnie komentarze
Ostatnio na forum

Wyszukaj
Regulamin strony
Kadra Pedagogiczna
Internat
Statki Szkolne - załogi
Fundusze Pamięci
Izba Pamięci
40 - lecie ukończenia Szkoły
Składki członkowskie 2013/2014
Składki członkowskie 2015
Składki członkowskie 2016
Składki członkowskie 2017
Składki członkowskie 2019
Ostatnie artykuły
Technikum Żeglugi Śr...
Bractwo Mokrego Pokł...
Spotkanie 18.11.2017
Zjazd
KNAGA - inne określe...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

30/01/2021 20:44
26 stycznia b.r.odszedł od nas na wieczną wachtę nasz kolega -absolwent 1960r wydz. mechaniczny KAZIMIERZ SĘDZIK pogrzeb odbędzie się 01-02-2021 na cmentarzu osobowickim o godz. 15:20 (st

07/12/2020 12:58
Olkowi/54/Z okazji Urodzin,dużo zdrowia życzy:Bronek /54/.

21/04/2020 09:06
18 kwietnia, w dniu swoich 65 urodzin, zmarł Andrzej Kempa, absolwent TŻŚ z 1975 roku. Cześć jego pamięci!

07/07/2019 14:15
Skład aktualnego zarządu stowarzyszenia chyba nie jest taki jak podano...

12/01/2019 20:59
Józek masz już możliwośc

Zebranie Otwarte Zarządu Stowarzyszenia TŻŚ
W dniu 13 sierpnia o godzinie 11.00 odbędzie się zebranie Zarządu Stowarzyszenia TŻŚ na które zapraszamy wszystkich którzy mogą pomóc w pracach przy budowie Sali Tradycji po szkole.
Spotkanie jest otwarte i może w nim wsiąść udział każdy Absolwent Zespołu Szkól Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu.

Jednocześnie chcę poprosić Panów Absolwentów o włączenie się w prace Stowarzyszenia , albowiem w tym roku nie bylem w domu dłużej jak 6 dni a pracy mam tyle do końca roku ze będę niestety zajęty praca zawodowa. Jutro wypływam do Helsinek na statek Solitaire ( największy rurowiec świata), który kończy kłaść swój odcinek gazociągu i płynie na remont do Rotterdamu przed kolejnym kontraktem.

Jeśli chcemy mieć swoja sale Tradycji ruszmy swoje pupki i pomóżmy w jej uruchomieniu.

Pozdrowienia z Gdyni

Zbigniew Toporowicz
Komentarze
#1 | zygasz69 dnia 09.08.2011
Zbyszku, moje dupsko jak zwykle zasiądzie na zebraniu Stowarzyszenia .
Głowa pelna pomysłow, ręce gotowe do czynu, aparat do dokumentowania. Miałem w piątek jechać na łazęgę w góry. Trochę energii zostawię między Brucknera a Toruńską. Pojadę po zebraniu. Pingwin, oszczędzaj się trochę. Kłopoty ze zdrowiem już miałeś. Gratuluję kondycji. I choć jesteś coraz młodszy - maratony zostaw wnukom. Uściskowania Zyga
#2 | Topor dnia 10.08.2011
Zyga ja niestety nie będę za kilka godzin będę się bujał na promie do Helsinek a tam 1 dzień w hotelu a potem na statek i płyniemy do Rotterdamu. A ze mną grupa 20 Polaków do przeglądu i wszelkiej maści prac.
Dzięki zażyczenia

Pingwin
#3 | Wegrzyn Jozef 75d dnia 10.08.2011
Mnie też nie będzie chociaż miałem wielką ochotę przyjechać.Jednak praca zawodowa w łodziarce, gdzie wykonuję obowiązki kapitana prawdziwego statku nie pozwala mi na krótkoterminowe zmiany planów.
Przekazałem natomiast list do Zarządu Stowarzyszenia wysyłając e-maila na adres Prezesa Waldka Rybickiego.
Mam nadzieję, że kwestie jakie w nim poruszam zostaną omówione przez Zarząd, a nie licznie przybyłych jak zwykle gości.
Pozdrawiam z Hamburga
Józek
#4 | zygasz69 dnia 10.08.2011
No .... cóż kol. Józef Węgrzyn - jako nieliczny z absolwentów cyt: -" pracujący zawodowo w łodziarce, wykonujący obowiązki kapitana prawdziwego statku" zwrócił uwagę na n i e z w y k l e istotną sprawę.
cyt:
Mam nadzieję, że kwestie jakie w nim poruszam zostaną omówione przez Zarząd, a nie licznie przybyłych jak zwykle gości

I mimo, że zebranie jest otwarte i zapraszani są wszyscy absolwenci i kadra nauczycielska- ja rezygnuję z udziału. By wśród licznie ??? przybyłych jak zwykle gości nie absorbować uwagi członków zarządu sprawami innymi niż treść e-maila kapitana prawdziwego statku. Pozdrawiam członków Zarządu Stowarzyszenia TŻŚ. Gości też pozdrawiam i apeluję by nie wtrącali się do omawianych przez zarząd KWESTII ...
#5 | Pan Andrzej dnia 10.08.2011
Umawiałem się z Zygą, że także będę obecny, ale w takim razie podzielam jego pogląd i tez nie przybędę aby nie rozpraszać uwagi Zarządu skupionej na omawianiu niezwykle istotnych kwestii poruszonych listownie przez J.W.

Jest mi to nawet na rękę, bo w Polsce jest długi weekend (w poniedziałek jest święto Państwowe i Kościelne) - więc w sobotę można położyć pupkę na prawdziwym leżaczku i nie powiększać niepotrzebnie liczby gości przybyłych niekiedy z daleka nawet w dobrych intencjach.
#6 | Wegrzyn Jozef 75d dnia 10.08.2011
Wyrażam swoje ubolewanie z powodu nie obecności obu wyżej wpisujących się kolegów.
Jeszcze nie wiedząc co napisałem do Prezesa na wszelki wypadek rejterują, a może jakieś wyrzuty ?
Raczej wątpię znając absolwentów między Brücknera a Toruńską.Przyjemnego weekendu Wam życzę bo dla nas łodziarzy to normalny czas pracy.
#7 | Witold Lechowicz dnia 11.08.2011
I znowu kłótnie i udowadnianie sobie "wyższości świąt wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem"!!!. Czy Wy nigdy z tym awanturnictwem nie skończycie!. Ja już nie mogę tego słuchać! Dorośli ludzie, a zachowują się jak małe dzieci z przedszkola. Nie tego potrzeba wszystkim absolwentom. Czego? - sami pomyślcie... Mam dość, odmeldowuję się! Witold Lechowicz.
#8 | Pan Andrzej dnia 11.08.2011
Czy Wy nigdy z tym awanturnictwem nie skończycie!

Nieśmiało zapytam: jacy WY? Pytanie klasycznie retoryczne. http://www.tzs-st...20#post_47

Miałem przedstawić te fotki na zebraniu więc przesyłam je teraz. Pewnie na zebraniu ktoś będzie miał laptopa a jeśli nie to wydrukujcie i pokażcie. To jest "Zajazd Pod Lasem" w Wilczycach. Położony stosunkowo niedaleko od Brucknera i ma kilka(naście) miejsc noclegowych (6 pokoi i apartament - w razie potrzeby można je zarezerwować dla Absolwentów z zagranicy). Jest ogródek z parasolami, obszerny parking, możliwość grillowania, jest obok park linowy jako atrakcja dla twardzieli, sala na 180 osób z możliwością dostawienia stołów w połączonym z nią aneksie, jest mała scena. Ceny są także przystępne. To byłaby moja propozycja na lokalizację "dalszego ciągu" Zjazdu 2012. Z rozpoznaniem i rezerwacją trzeba się pośpieszyć zanim termin przyszłoroczny nie zostanie zajęty przez jakieś wesele. Dojazd? Przecież znakomita większość przyjeżdża samochodami i mogą wziąć kilku innych oraz nauczycieli, a także ich potem odwieźć pod szkołę. NA 40-lecie Matury rocznika '71 przewieźliśmy naszych nauczycieli i gości bez problemów do Ścinawy Polskiej i odwieźliśmy po imprezie, a to było dalej.

Obrazki po kliknięciu powiększają się.

www.apisvideo.pl/kadry/wilczyce/w1.jpg

www.apisvideo.pl/kadry/wilczyce/w1a.jpg

www.apisvideo.pl/kadry/wilczyce/w2.jpg

www.apisvideo.pl/kadry/wilczyce/w3.jpg

www.apisvideo.pl/kadry/wilczyce/w4.jpg

www.apisvideo.pl/kadry/wilczyce/w5.jpg
#9 | Topor dnia 11.08.2011
Krytykować, narzekac to taka polska specjalnośc a wystarczy troche milszym być więcej życzliwym być a świat jest piękny.
Powiem jeszcze że wydaje mi sie że trudno ruszyć dupska ale gdyby były kamery TVP to wielu by się zjawiło.
Chyba niektórym muszle obrosły na pewnych cześciach ciala, ja w każdym razie niedługo bede na prawdziwym statku, którego nie lubił nasz rząd.
pozdrowienia z Helsinek

PIngwin
#10 | Wegrzyn Jozef 75d dnia 12.08.2011
Szanowni Koledzy!

W odpowiedzi na dzisiejszą telefoniczą rozmowę z Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów TŻŚ Waldemarem Rybickim wyjaśniam:
Nie mam nic przeciwko obecności w dniu 13 sierpnia br. na otwartym posiedzeniu Zarządu zaproszonych gości. Ba,osobiście popieram tę formę aktywizowania naszego środowiska i każdą inną służącą idei wspierania pamięci o naszej Szkole, a szczególnie pamięci Profesorów i Wychowawców.
Natomiast mam chyba prawo prosić i oczekiwać, że napisany przeze mnie list, który skierowałem do Zarządu Stowarzyszenia na ręce Prezesa tegoż Zarządu Kolegi Waldemara Rybickiego zostanie rozpatrzony w trybie i statutowym składzie, bez urazy, nic wiecej!
Więc proszę się nie doszukiwać w mojej prośbie czegoś nadzwyczajnego. Biorąc powyższe pod uwagę, proszę Prezesa i Zarząd o zapoznanie się z moim listem i zajęciem stanowiska odnośnie poruszanych w nim kwestii, a także udzieleniem odpowiedzi na piśmie.

Z poważaniem
absolwent TŻŚ '75 Józef Węgrzyn
( współzałożyciel Stowarzyszenia prowadzący zebranie założycielskie w Dusznikach Zdroju )
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Nasi partnerzy