19.07.2018 07:16:42
Nawigacja
Statut Stowarzyszenia
Zarząd i Członkowie
Deklaracja
Odznaka Absolwenta

Absolwenci Szkół od A do F
Absolwenci Szkół od G do L
Absolwenci Szkól od Ł do R
Absolwenci Szkół od S do W
Absolwenci Szkół od Z do Ż

Najpopularniejsze tematy
Najnowsze fotki w galerii
Ostatnie komentarze
Ostatnio na forum

Wyszukaj
Regulamin strony
Kadra Pedagogiczna
Internat
Statki Szkolne - załogi
Fundusze Pamięci
Izba Pamięci
40 - lecie ukończenia Szkoły
Składki członkowskie 2013/2014
Składki członkowskie 2015
Składki członkowskie 2016
Składki członkowskie 2017
Ostatnie artykuły
Technikum Żeglugi Śr...
Bractwo Mokrego Pokł...
Spotkanie 18.11.2017
Zjazd
KNAGA - inne określe...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

04/04/2018 20:29
Technikum Żeglugi Śródlądowej wraca do Wrocławia przy ulicy Młodych Techników 58 http://www.tzs-st...#edit_
shou

28/11/2017 09:20
Koledze Zbyszkowi Priebe , zasłużonemu Absolwentowi naszej szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, aby mógł jak najdłużej udzielalać się społecznie na polu rozwoju histor

14/11/2017 17:11
Dla uzupełnienia informacji o zebraniu Stowarzyszenia. Miejsce spotkania-restaura
cja Mazur przy ul.Dobrzyńskiej 21/23 we Wrocławiu. Obiekt Zespołu Opieki Zdrowotnej.

04/09/2017 17:33
Czy ktoś może podać skład osobowy aktualnego zarządu Stowarzyszenia Absolwentów TŻŚ....

02/09/2017 16:36
Do administratorów: info o śmierci Ryszarda Farona w "Wieczna Wachta - komentarze". Proszę przenieść we właściwe miejsce. Grzegorz Bekierski'68

Spotkanie Zarządu Absowentów TŻŚ
PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA ZARZĄDU

W dniu dzisiejszym odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie zarządu stowarzyszenia absolwentów ZSZTŻŚ.

Obecni:
1.Waldemar Rybicki-prezes
2.Józef Czech - vce prezes
3.Krzysztof Mrowiec-sekretarz
4.Zbigniew Priebe - członek zarządu
5.Henryk Pierchała - członek zarządu
6.Barbara Zelkowier - członek stowarzyszenia
7.Włodzimierz Zelkowier - -‘’-
8.Andrzej Dzima - -‘’-
9.Zbigniew Szewczyk -‘’-
10.Ryszard Szymanowski -‘’-

Tematy spotkania:

1.Przesunięcie terminu otwarcia Izby Pamięci.
2.Podsumowanie osłonięcia odtworzonej tablicy pamięci Pionierom Odry.
3.Kontynuacja „Akcji Cyro”
4.Omówienie ewentualnego patronatu nad planowaną książką Władysława Stypczyńskiego.
5.Prezentacja kalendarza 2012
6.Organizacja pożytku publicznego.
7.Informacje o przygotowaniach do przyszłorocznego zjadu absolwentów
8.Sprawy różne.

Ad 1.
W.Rybicki poinformował zebranych o przyczynie niedotrzymania terminu uroczystego otwarcia izby pamięci , które miało zbiec się z uroczystym odsłonięciem tablicy poświęconej Pionierom Odry.
Powodem był problem z terminowym wykonaniem gablot na pamiątki szkolne i inne eksponaty.
Wykonawca zobowiązał się do wykonania tych gablot lub zasponsorowania wykonania przez innego wykonawcę na przyszłoroczny zjazd absolwentów.

Ad.2.
Osłonięcie pamiątkowej tablicy było bardzo udanym przedsięwzięciem. W uroczystości wzięło udział wielu decydentów z instytucji wrocławskich zajmujących się żeglugą na Odrze, Profesorowie i absolwenci naszej szkoły w tym inicjatorzy przedsięwzięcia z zarządu naszego stowarzyszenia. Impreza była rozpropagowana przez telewizję regionalną i prasę dolnośląską.
Zainteresowanych odsyłamy do relacji na stronach stowarzyszenia i zaprzyjaźnionych stron poświęconych naszej Szkole.

Ad.3
Akcja Cyro, czyli odnowienie miejsca spoczynku Pana Profesora Stanisława Waszczyńskiego zakończyła się pomyślnie dzięki składkom jakie wpłynęły na specjalne konto. Zarząd serdecznie dziękuje osobom ,które dokonały wpłat i zaangażowały się organizacyjnie.
Pokłosiem „Akcji Cyro” sygnały o potrzebie zainteresowania się innymi grobami naszych zmarłych Profesorów i Kolegów, które z przyczyn niezależnych od rodzin są zaniedbane. Będziemy zajmowac się indywidualnie poszczególnymi przypadkami po uprzednim ustaleniu powdów zaniedbania tych grobów. W związku z tym zwracamy się z prośba do chętnych, aby wpłacali dowolne kwoty na konto stowarzyszenia z dopiskiem”Akcja Cyro”. Zarząd będzie informował na bieżąco z wykorzystania tych funduszy.

Ad.4.
Zarząd został poproszony o patronat nad projektem wydawanej książki naszego absolwenta Władysłąwa Styczyńskiego. Ciesza nas inicjatywy naszych Kolegów na polu literackim i jeśli książka zostanie wydana przed planowanym na 7.07.2012 zjazdem absolwentów włączymy ją do programu zjazdu.

Ad.5.
W.Rybicki zaprezentował zebranym kalendarz na rok 2012 .Tematem kalendarza są odrzańskie parowce - głównie holowniki typu, „Jarowid” bardziej znane pod nazwą „duże holendry”, a także 3 holowniki odbudowane z wraków poniemieckich wydobytych z dna Odry. One również wraz z innymi jednostkami pracowicie przemierzały rzekę.
Autorem większości zdjęć jest komandor Mieczysław Wróblewski fotografie pochodzą ze zbiorów: Archiwum Muzeum Odry Fundacji Otwartego Muzeum Techniki, Janusza Fąfary, Ryszarda Wróblewskiego oraz Waldemara Danielewicza. Autorami zdjęć jest również Janusz Fąfara oraz Janusz Uklejewski. Zdjęcia holownika „Perkun” oraz pierwszego Kapitana „Perkuna” Ignacego Przystasza dostarczyła Pani Zuzanna Kalitczuk.
Zdaniem zebranych kalendarz jest bardzo ciekawy i piękny graficznie. Bliższe szczególy , w tym dane do kupna kalendarza znajdują się w artykule o tym kalendarzu zamieszczonym w dniu 10.12.2011 na naszej stronie absolwentów.

Ad.6.
Zarząd stowarzyszenia podjął uchwałę upoważniającą członka zarządu Adama Maślanego , aby wymieniony podjął działania zmierzające do nadania naszemu stowarzyszeniu statusu organizacji pożytku publicznego .
Status stowarzyszenia, był nadawany w Polsce do 1989 przez Radę Ministrów organizacjom, mającym szczególne osiągnięcia w realizacji celów społecznych. Status stowarzyszenia wyższej użyteczności nadawany był na podstawie rozporządzenia Prezydenta RP z 1932 roku.
Status stowarzyszenia wyższej użyteczności posiadały m.in.:
• Związek Harcerstwa Polskiego
• Polski Czerwony Krzyż
• Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze i inne.
Od 2004 roku wprowadzono ustawowo możliwość uzyskania przez stowarzyszenia statusu organizacji pożytku publicznego, który w pewien sposób nawiązuje do statusu stowarzyszenia wyższej użyteczności. Chętnych do zapoznania się szerzej z tematem odsyłamy do strony http://pl.wikipedia.org/wiki/Organizacja_po%C5%BCytku_publicznego

Ad.7 Prezes zarządu W.Rybicki poinformował zebranych o stanie przygotowań do przyszłorocznego zjazdu absolwentów zwanego dale w skrócie ZA 2010 .Jest już wynajęta sala na bal, uzgodniono wynajem Sali w naszej szkole do oficjalnego zjazdu, wybrano już firmę marketingową do obsługi w trakcie balu. Poczyniono również uzgodnienia dotyczące noclegów w internacie i obiadu dla uczestników i ich gości. Jesteśmy w trakcie negocjacji z zespołem na bal absolwenta. Zarząd skalkulował cenę uczestnictwa w ZA 2012 na :
• 50 zł.-uczestnictwo w samym zjeździe
• 150 zł.-koszt uczestnictwa w balu absolwenta.
W związku z koniecznością wpłat zaliczkowych na wynajęcie sali balowej, zespólu muzycznego, kosztów materiałów zjazdowych zwracamy się z prośbą do wszystkich chętnych , aby już od nowego roku zapisywali się na ZA 2012 i jeśli chcą uczestniczyć tylko w samym zjeździe to wpłacali kwotę 50 zł. , a jeśli chcą uczestniczyć również w balu, aby wpłacali całą kwotę 200 zł lub zaliczkowo 100 zł. Przy wpłacie proszę koniecznie dopisać Zjazd Absolwenta 2012.Konto do dokonania wpłat umieszczone jest na stronie głownej naszego portalu.

Ad.8. Pani Profesor Barbara Zelkowier zaprasza wszystkich chętnych na następujące spotkania, które zaplanowano na styczeń 2012:
• 9.01.2012 godzina 18.00 – Msza Święta w intencji zmarłych Profesorów, Wychowawców, Pracowników i Uczniów naszej Szkoły.Msza odbędzie się w kościółku przy ul.Brucknera.

• 13.01.2012 godzina 18.00 – spotkanie organizowane przez naszego absolwenta Ryszarda Sławczyńskiego dla Nauczycieli. Miejsce spotkania Klub Muzyki i Literatury przy Pl.Kościuszki.
• 26.01.2012 godzina 16.30 – spotkanie noworoczne tzw. Poszerzonej Rady Pedagogicznej. Miejsce spotkania-sala konferencyjna w internacie byłego ZSZŻŚ.
Pani Profesor podkreśliła ze szczególnym naciskiem, że pierwsze dwa spotkania styczniowe są bezalkoholowe.
Na tym skończyliśmy oficjalną część zebrania zarządu stowarzyszenia , a następnie wszyscy obecni podzieliliśmy się opłatkami składając sobie życzenia Świąteczne i Noworoczne, a dzięki inicjatywie Profesor Basi Zelkowier, Waldka Rybickiego i piszącego te słowa mieliśmy przyjemność spędzić dalsze spotkanie przy herbacie, kawie, ciastkach i szampanie bezalkoholowym. Miłym akcentem były również płonące świece.
Tą drogą cały Zarząd składa wszystkim swoim członkom i sympatykom wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia, spędzenia tych świąt w serdecznej atmosferze rodzinnej i wśród Przyjaciół, a na Nowy Rok życzymy wszystkim, aby to co było najlepsze w tym roku było dla Was najgorszym w Nowym Roku 2012.

Za zarząd Krzysztof Mrowiec-sekretarz.


Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Nasi partnerzy